Bliska Ukraina. Gawędy kresowe

978-83-05-13557-3
Ukraina, Kresy, Lwów
literatura faktu
Michał

Lwów budzi oddźwięk w sercach wszystkich Polaków. Autorka w najnowszej publikacji prezentuje znane i mniej znane historie związane z różnymi zabytkami w samym mieście jak i okolicach. Chociaż na nich skupia się główna uwaga, w książce nie są pominięte inne miejscowości bliskiej krainy, związane z kulturą polską.

źródło opisu: Książka i Wiedza, 2009

źródło okładki: www.kiw.com.pl

lwow_info | 2014-08-12

Autorka w czasie swych niezliczonych podróży na Kresy dotarła nie tylko do Lwowa czy Kamieńca, ale i miejscowości mniej znanych lub całkiem zapomnianych. To jest ogromnym plusem tej pozycji, jak i wyraźnie widoczna między wierszami miłość do tej ziemi i jej bogatej historii. Niestety razi trochę grafomański styl, który może sprawdza się na blogu i na pewno w języku mówionym, ale nie w książce. Autorka doskonale zna temat, o którym pisze, jest też oczytana, jeśli chodzi o literaturę kresową, zarzuca czytelnika cytatami, momentami aż zanadto, czyniąc ze swojej pozycji antologię. Do poduszki, aby rozbudzić w sobie nostalgię lub chęć podróży na Ukrainę.

Albert | 2015-09-07
Szczur_w_bibliotece | 2015-05-28