Ghost in the Shell 2: Innocence: After the Long Goodbye

978-1-4215-0156-7
Cyberpunk
angielski
Sir_Ace

Batou, ciężki cyborg antyterrorystyczny, nie ma rodziny, jego cybermózg nigdy nie śni. Dlaczego więc raz przyśniło mu się, że ma syna? Dawniej zdarzyło mu się pokochać partnerkę, słynną Major, nim stał się świadkiem jej przemiany w byt wykraczający poza człowieczeństwo. Teraz pozostała mu tylko praca i ukochany jamnik Gabriel. Jednak wracając do domu po cudem unikniętej śmierci w...

Dawniej zdarzyło mu się pokochać partnerkę, słynną Major, nim stał się świadkiem jej przemiany w byt wykraczający poza człowieczeństwo. Teraz pozostała mu tylko praca i ukochany jamnik Gabriel. Jednak wracając do domu po cudem unikniętej śmierci w zaaranżowanym wypadku samochodowym, odkrywa, że pies zniknął - być może ruszył w pogoń za zagubioną duszą pana.

Poszukiwania wiodą zdesperowanego Batou pełnymi surrealizmu ulicami, gdzie bezdomni urządzają bitwy pancerne, a gangsterzy ładują psom wyścigowym królika-przynętę prosto to mózgów. Batou obawia się, że niewinność popchnęła jego pupila do wielkiego błędu. Skłania go to do spojrzenia wgłąb siebie... i ustalenia, że tak naprawdę nigdy nie miał duszy...

After the Long Goodbye to prequel filmu Ghost in the Shell 2: Innocence. Powieść zawiera dodatek w postaci dyskusji autora, Masakiego Yamady, i reżysera, Mamoru Oshiiego.

Powieść After the Long Goodbye była początkowo publikowana w odcinkach na łamach japońskiego magazynu Animage.

źródło opisu: Viz Media, 2005 (tłumaczenie autorskie)

źródło okładki: http://www.viz.com

Sir_Ace | 2011-07-28