Olga Havlova. Opowieść o niezwykłym życiu

Wydawnictwo: Rosner i Wspólnicy
Člověk má dělat to, nač má sílu. Život Olgy Havlové
83-89217-31-7

Olga Havlova (1933 - 1996) to pierwsza żona Vaclava Havla, pisarza i prezydenta demokratycznej Czechosłowacji. Postać barwna, wspominana powszechnie jak dama i duchowa arystokratka.Jej portret został stworzony na podstawie rozmów z członkami rodziny, najbliższymi przyjaciółmi, kolegami z dzieciństwa i młodości, liderami i sygnatariuszami Karty 77 oraz współpracownikami z Hradu i stworzonego przez nią Komitetu Dobrej Woli. Autor prezentuje bardzo wiele nieznanych nawet w Czechach szczegółów biografii żony prezydenta.

źródło opisu: Rosner & Wspólnicy, 2003

Dominik Kasprzyk | 2011-07-28