Jamie Oliver. Człowiek. Jedzenie. Rewolucja

Wydawnictwo: Vesper
The Jamie Oliver. The Man. The Food. The Revolution
978-83-7731-012-0
Magdzik

Historia Jamiego Olivera to historia rewolucji kulinarnej mającej doprowadzić do zastąpienia tanich kurczaków i gotowych obiadów zdrową śródziemnomorską dietą, produktami regionalnymi i świeżymi warzywami wyhodowanymi we własnym ogródku. W swojej książce Gilly Smith ze szczegółami opisuje kulinarną karierę "Ministra Żywności XXI wieku" od samych początków (kiedy w wieku ośmiu lat Jamie...

W swojej książce Gilly Smith ze szczegółami opisuje kulinarną karierę "Ministra Żywności XXI wieku" od samych początków (kiedy w wieku ośmiu lat Jamie pomagał swoim rodzicom prowadzić ich restauracje w Essex), do głośnych kampanii propagujących nowy styl żywienia.

źródło opisu: Vesper, 2010

źródło okładki: http://alejka.pl/jamie-oliver-czlowiek-jedzenie-rewolucja-2.html

Natalia | 2015-06-02
Przeczytana: 20 lipca 2014

Ciekawa dla sympatyków Jamie'go. Poznajemy historię niewątpliwie człowieka sukcesu - od małego chłopca, przez początkującego kucharza, po zwierzę medialne i walczącego o rewolucję żywnościową. Dzięki lekturze rozdziałów na ten ostatni temat możemy lepiej docenić jego wysiłki i walkę o zdrową żywność.

Miss_Bovary | 2014-09-22

Powiem szczerze, że ciężko czytało mi się tę książkę. Sięgnęłam po nią po lekturze biografii Nigelli Lawson tej samej autorki i...rozczarowałam się.

Nie wnikam już nawet w przedstawioną historię życia Jamiego, bo była faktycznie ciekawa, okraszona prywatnymi zdjęciami, co uwielbiam, ale autorka tak mocno skupiła się na przedstawieniu tła i kontekstu politycznego i społecznego, w jakim dorastał i rozwijał się Nagi Szef, że dla czytelnika spoza Wielkiej Brytanii, niezainteresowanego specjalnie polityką, mnogość nazwisk, partii politycznych, itp. itd. była po prostu przytłaczająca i zwyczajnie zepsuła całą przyjemność czytania.

Tym niemniej, nie żałuję czasu spędzonego z tą książką po prostu dlatego, że uwielbiam jej bohatera :)

grzegoooorz | 2012-12-07
Przeczytana: listopad 2012

Czyta się bardzo przyjemnie , a jeśli pracujesz w kuchnii i interesujesz się "światkiem gastronomicznym" oraz miałem przyjemnośc obcowac z Anglią nieco dłużej i tamtejszy gastronomiczny chaos nie jest Ci obcy, ta książka przeniesie Ciebie spowrotem do angielskich korzeni. Czyta się lekko i przyjemnie. Polecam jako przerywnik między konkretniejszymi książkami albo sagami

Magdzik | 2011-07-26
Na półkach: 2011, Mam to, Przeczytane, Like it