Wszystko o Wandzie Rutkiewicz

Wydawnictwo: Comer & Ekolog
83-85149-03-1
Wspinaczka, góry, himalaistka, wywiad
Michał

Wanda Rutkiewicz, ur. w 1943 r. Od 1961 roku poświęciła się wspinaczce wysokogórskiej. Uznana za najwybitniejszą himalaistkę świata. 12.05.1992 r. zaginęła podczas zdobywania szczytu Kangchenjungi. Śmierć upomniała się o nią u kresu jej kariery zamykając to życie akcentem patetycznym i przejmująco smutnym. Trudno uwierzyć, że jej nie ma. Dobrze, że przynajmniej na kartach tej książki...

Śmierć upomniała się o nią u kresu jej kariery zamykając to życie akcentem patetycznym i przejmująco smutnym. Trudno uwierzyć, że jej nie ma. Dobrze, że przynajmniej na kartach tej książki zapisane są jej myśli.
Krzysztof Zanussi

źródło opisu: Wydawnictwo COMER & EKOLOG 1992

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jjolka | 2014-03-10
Przeczytana: kwiecień 2011

Nie nużyła pomimo tego, że wywiad naprawdę jest długi, szczegółowy. Dzieciństwo, nauka, małżeństwo, początek zainteresowania górami, potem zdobywanie. Spodobała mi się bardzo sylwetka Wandy Rutkiewicz a i mogę podziwiać kunszt dziennikarski Barbary Rusowicz. Świetna :)

Piotr Ćwik | 2015-05-22
Przeczytana: 17 maja 2015

W tej książce zaskoczyło mnie jedno - nie spodziewałem się, że mam tyle wspólnych cech z Wandą Rutkiewicz. Fajna, ciekawe książka, jednak za mało w niej, według mnie, szerszych opisów wypraw.

Karolina | 2014-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 października 2014
Nonoutor | 2013-01-31
Na półkach: Przeczytane, Sport!
Przeczytana: styczeń 2013

Rozmowy nawet ciekawe, ale ten cały wywiad wydaje się być bardzo powierzchowny.

Biżebuba | 2017-07-03
madzia15045 | 2017-07-01