Ankara

Wydawnictwo: Świat Książki
7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
powieść, koszary, miłość
Luis

Jest rok 1966. Podporucznik rezerwy Roman Kowalik, z zawodu farmaceuta, ląduje w wojskowej składnicy sanitarnej w Gołdapi na dwa lata służby. Poezja małych garnizonów: ostre picie, przaśna erotyka, rubaszne dowcipy, nieśmiałe liryczne porywy, rutynowe "czynności służbowe", codzienne pogaduszki i przekomarzania, męskie przyjaźnie, niespokojne oczekiwanie na tajemniczą "Ankarę", dalekie pogłosy wydarzeń politycznych, nuda, przerywana małymi miasteczkowymi sensacjami... Z tej niewdzięcznej materii Leon Pawlik utkał pełną melancholii i humoru opowieść o codziennym życiu peerelu, celną metaforę epoki, która ukształtowała kilka pokoleń Polaków, prozę sugestywną jak rytm kół pociągu (an-ka-ra, an-ka-ra...), odwożącego magistra podporucznika Kowalika do domu po szczęśliwie odbytej służbie.

źródło opisu: Świat Książki, 1998

Jakub | 2011-12-05

Podczas czytania tej ksiazki nieustannie nasuwaly mi sie skojarzenia z filmami Bareji. Swietne poczucie humoru Pawlika!

Voyteq68 | 2013-09-26
Przeczytana: 03 września 2013

Dla osób lubiących Bareje pozycja obowiązkowa!!!!

robofree | 2016-08-21
lukim | 2016-08-21