Ostatnie dni Sodomy

Wydawnictwo: Agencja Polwar
83-7021-089-9
literatura polska, erotyka
Róża_Bzowa

Powieść, której akcja toczy się w kręgach SS-Manów w czasie drugiej wojny światowej. "Twórczość autora głośnych powieści wzbudza skrajne emocje: od fanatycznych zachwytów do publicznego darcia i palenia książki w ogólnopolskim programie telewizyjnym (sic!) Skandale przemijają, ewentualnie ubarwiają biografię pisarza, a twórczość pozostaje. „Ostatnie dni Sodomy" to wielka niespodzianka dla...

„Ostatnie dni Sodomy" to wielka niespodzianka dla miłośników talentu Andrzeja Rodana."
[Z okładki]

Anna | 2013-08-28
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Mimo że książka jest fikcją literacką, z ciekawością czyta się o elicie niemieckiej podczas budowania kultu Hitlera, jego trwania i ostatecznie upadku. Jak się okazuje, nie wszyscy Niemcy w SS byli gotowi na bohaterską śmierć za swojego wodza, a znaczna ich część znajdowała się pod wpływem swoich kochanek. To nie jest jedynie historia pisarza-emigranta Oskara, co jakiś czas przenosimy się do kręgu najwyższych stanowisk partyjnych, do Kwatery Głównej Fuhrera, nie brak także wątku sowieckiego jeńca czy problematyki żydowskich artystów. A wszystko widziane oczami ludzi przesiąkniętych do cna ideologią nazistowską.

amadar1 | 2015-07-21
Przeczytana: 06 lipca 2015

Książka nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Takie bez jakiejś wspólnej całości opowiastki o osobach z najwyższych kręgów władzy nazistowskiej okraszone scenkami łózkowymi, też powiedzmy nie najwyższych lotów. Zwłaszcza pod koniec to właśnie powtórka filmu o ostatnich chwilach Hitlera i jego najbliższego otoczenia w bunkrze pod kancelarią Rzeszy. Co prawda jako taką nicią przeplatającą się przez całą książkę jest marnotrawny pisarz powracający na łono ojczyzny i jego przemiany pod wpływem pochwał i nadskakiwania mu przez władze. Jednak ta historia nie jest centrum na której byłaby osnuta fabuła książki a raczej jakimś tłem będącym swoistą linią czasu po której przepływa historia. Na pewno nie jest to dokument ani literatura faktu. Akcja trochę przyspiesza pod sam koniec, ale nie ratuje to całości książki. Jak na rozrywkę to gdyby wyciąć teksty erotyczne też za kiepska. Chyba nie odważę się jej klasyfikować. Generalnie nie polecam.

Hipek | 2016-05-10
Na półkach: EBook, Przeczytane