Oblężona społeczność. Wrocławscy Żydzi w czasach nazizmu

978-83-60544-66-2
historia, Holocaust, Wrocław, nazizm
historia
Kibou

"Chociaż zawarłem w tej pracy doświadczenia mojej najbliższej rodziny podczas okresu nazistowskiego, książka opiera się przede wszystkim na kwerendzie publikowanych i niepublikowanych źródeł. Było ich wiele, należy tu zwłaszcza wymienić autobiografie, pamiętniki, listy, dzienniki, przekazy osób, które ocalały, zebrane przez różne archiwa po wojnie, ogromną liczbę dokumentów urzędów nazistowskich funkcjonujących w tym okresie we Wrocławiu, wreszcie archiwum żydowskiej gminy w tym mieście, które - ku mojemu zaskoczeniu - przetrwało prawie nie naruszone." Abraham Ascher

źródło opisu: cytat ze wstępu

źródło okładki: http://vianova.pl/content/view/434/16/

serpens | 2015-11-05