Baśnie o szczęściu, nieszczęściu i o tym, co jest najważniejsze w życiu

Wydawnictwo: WAM
8 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7505-511-5
Barbara

Świat baśni to świat wyobraźni, niezwykłych miejsc, fantastycznych istot, cudownych przedmiotów. To świat, który odrywa nas od codzienności i przenosi w miejsca odległe i wymarzone. Gdy się bliżej przyjrzeć, odnajdziemy w baśniach sytuacje szczęśliwe i trudne, sceny wzniosłe i brutalne. Prawdy, które przekazują baśnie, mogą do nas dotrzeć tylko wtedy, gdy wejdziemy w ich świat. Jeśli jednak zadamy sobie ten trud, znajdziemy skarb, który nas wzbogaci na całe życie. Zdobędziemy siłę, potrzebną do zmagania się z przeciwnościami losu. Odkryjemy świat, w który można się schronić, gdy jest ciężko i smutno. Znajdziemy odpowiedzi na pytanie, które człowiek zadaje sobie pod każdą szerokością geograficzną i od początku świata - nieważne, ile mamy lat i czy zadajemy je sobie po raz pierwszy czy też zapomnieliśmy, że już znaleźliśmy kiedyś na nie właściwą odpowiedź. Jak być szczęśliwym? Jak zmienić swój los? Co jest ważne w życiu?

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

justi | 2011-12-22
Przeczytana: 23 grudnia 2011

Tradycyjne baśnie dla dzieci, wspaniale ilustrowane techniką przypominającą mi liściaki Rodziewicza. Książka warta podarowania dziecku.

Ela | 2017-03-03
jacstel | 2012-02-24