Jaga i wielkie tajemnice życia

Tłumaczenie: Joanna Pakulska
Wydawnictwo: WAM
Jade et les sacres mysteres de la vie
83-7097-582-8
dla młodzieży

Pełna nastroju i poezji opowieść o małej dociekliwej dziewczynce, która na podstawie otaczającej ją rzeczywistości, a także przez rozmowy z przyjaciółmi, tak młodymi, jak i dorosłymi, zgłębia intrygujące tajemnice sensu życia, relacji człowiek - Bóg. Żywy i barwny język, dobrze oddający wyobraźnię dziecka, niebanalne porównania i refleksje. Liczne skojarzenia z nieśmiertelnym Małym Księciem, a także oryginalne rysunki to walory tej niecodziennej książeczki.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

justi | 2011-08-08
Przeczytana: 2000 rok

Książka, która mnie zafascynowała, pamiętam ją jeszcze po tylu latach!
Szkoda, że jej nie mam, bo chętnie bym do niej wróciła.

andzia3110 | 2015-10-27
pheosia | 2011-03-06