Zbuntowana panna

Cykl: Damy z Fortune’s Folly (tom 3) | Seria: Harlequin Powieść Historyczna
Wydawnictwo: Harlequin
The Undoing of a Lady
vivi22

Anglia, okres regencji Fortune`s Folly w Yorkshire nagle zyskuje na popularności, i to wcale nie z powodu pijalni wód leczniczych. Miejscowy dziedzic, sir Montague Fortune, przywraca stare prawo, według którego wszystkie niezamężne kobiety albo w ciągu roku staną na ślubnym kobiercu, albo oddadzą mu połowę swojego majątku. Z Londynu ściągają tłumy łowców posagów… Lady Elizabeth Scarlet daleko...

Anglia, okres regencji
Lady Elizabeth Scarlet daleko do układnej młodej damy. Lekkomyślna i uparta, zazwyczaj przeprowadza swoją wolę, nie licząc się z opinią otoczenia. Od lat przyjaźni się z hrabią Natem Waterhouse`em i uważa, że ma prawo ingerować w jego życie. Jego rychły ożenek to, jej zdaniem, katastrofalna pomyłka. Podstępem sprowadza go do swojego domu, aby uniemożliwić mu wzięcie udziału w ślubnej ceremonii. Tymczasem sytuacja wymyka się spod kontroli - Elizabeth i Nat nie potrafią zapanować nad nagle obudzoną namiętnością. Rozstają się w gniewie, świadomi, że posunęli się za daleko. Hrabia bije się z myślami. Potrzebuje majątku bogatej narzeczonej, lecz nie chce zostawić lady Elizabeth…

źródło opisu: Arlekin - Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/ksiazki/zbuntowana-panna

Rege | 2019-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2019

Najsłabsza część cyklu. Wymęczyłam. Jej nie rozumiem od początku do końca.

Jagrys | 2018-10-12

"Zbuntowana panna" jest... Sama nie wiem. Jeszcze bardzo słaba czy już beznadziejna. Dałam radę wytrzymać do końca, zatem dwie gwiazdki, ale - co chcę podkreślić - zęby bolały od czytania a trzewia skręcały się w logarytm. Ilekroć uznam, że głupszych bohaterow być już nie może - pani Cornick wyprowadza mnie z błędu i przebija skalę. Bo tytułowa butowniczna panna jest kretynką. I towarzyszący jej amant takoż.
Dla własnego zdrowia zacznę chyba traktować rzecz po sportowemu: Czy kolejna para bohaterów pióra Nicoli C. będzie równie czy też bardziej durna od dotychczas poznanych. Jeśli tak mają wyglądać pozostałe części cyklu - lektura zakrawa na masochizm.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

magles | 2011-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2011

Ostatnia część historycznej opowieści o kolejnej bohaterce. Kolejny raz trójka inspektorów rozwiązuje zagadkę morderstwa.