Z polowego lotniska

Seria: Żółty Tygrys
Wydawnictwo: MON
historyczna
Fasoletti

Przypadki Polikarpowa I-16, podstawowego myśliwca sowieckich sił zbrojnych w latach trzydziestych i na początku lat czterdziestych XX wieku. Począwszy od "internacjonalistycznej" pomocy dla obrońców hiszpańskiej republiki, udział w walkach z Japończykami w konflikcie japońsko-chińskim i nad rzeką Chałyngoł w Mongolii, przez kompromitację w wojnie fińskiej aż po klęskę Armii Czerwonej pod ciosami niemieckiej ofensywy w 1941 r. Ostatnie I-16 wycofano ze służby liniowej w marcu 1943 r.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie