Bedeker wrocławski

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka wrocławska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Wrocław

"Pozycja, którą oddajemy do rąk czytelnika, ma jednak charakter szczególny. Zbiera ona liczne rozproszone w książkach, czasopismach i prasie wiadomości o współczesnym Wrocławiu, które uzupełnione o relacje ludzi biorących udział w odbudowie i spostrzeżenia autora składają się na przejrzysty i sugestywny obraz odradzania się miasta rozmyślnie skazanego przez hitlerowskich barbarzyńców na zagładę, powstawania z ruin wysiłkiem jego nowych mieszkańców polskiego Wrocławia, ważnej metropolii życia gospodarczego i kulturalnego nad Odrą."

źródło opisu: Ossolineum, 1970.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

idaredalma | 2015-11-10