W ubraniu skocz do jeziora

Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320708192
Elisabeth

"Wracaliśmy ulicą Łaciarską, a potem skręciliśmy w Kurzy Targ. Tam znowu podszedł do nas ten mężczyzna. Wlókł się cały czas za nami. Zachowywał się prowokująco, coś wykrzykiwał, odgrażał się. I wówczas pojawił się ten drugi mężczyzna. Najpierw zapytał, co się dzieje, a później wziął Jaśka pod pachę i odprowadził na bok. Też jakby się trochę szarpali, idąc w kierunku Kotlarskiej. I chyba się kłócili. Dokładnie nie słyszałem, ale rozróźniłem słowa i lub ... W tym momencie nagle Jaś zawrócił i pobiegł w kierunku akademika na placu Nankiera, a następnie skręcił w stronę Kotlarskiej. Pierwszy mężczyzna rzucił się wówczas na drugiego, krzycząc, że wypuścił przestępcę."

źródło opisu: Iskry 1986

źródło okładki: zdjęcie autorskie