Wrocław jakiego nie znacie

Wydawnictwo: I-BiS
978-83-60544-75-4
Wrocław, turystyka, przewodnik
Adriana

Choć książka ta nie jest pomyślana jako przewodnik po mieście, prowadzi nas ulicami i pokazuje nieznane historie miejsc dobrze nam znanych. Zapomniane tragedie, wydarzenia, epizody, osoby - wszystko to opowiada nam Autor, wskazując na mijany właśnie dom, plac czy kościół. Opowiadane ze swadą historie łączące fakty, uzupełnione ciekawostkami i legendami, w połączeniu z żywa narracją sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://merlin.pl/Wroclaw-jakiego-nie-znacie_Wojcie...»

MaciekWroc | 2014-07-17
Przeczytana: 29 grudnia 2012

W sumie najlepszym podsumowaniem tej książki jest jej tytuł. Przejrzysty układ i ciekawa narracją sprawiają, że czyta się bardzo przyjemnie i wraca do tej publikacji wielokrotnie. Jeśli ktoś zechce wrócić do jakiegoś miejsca opisanego w książce, to nie ma problemu, bo rozdziały są krótkie. Pełno tu ciekawostek i smaczków,ale podanych w taki sposób, że mogą zainteresować nie tylko Wrocławian. Gorąco polecam :)

Beatriz_Aguilar | 2016-10-11
Przeczytana: 02 października 2016

Szkoda, że kupiłam tą książkę... w ostatni dzień swojego krótkiego pobytu we Wrocławiu... Szkoda, bo gdyby pozycja "Wrocław jakiego nie znacie" trafiła do mnie wcześniej z pewnością stolicę Dolnego Śląska poznałabym lepiej a sam wypad, choć bardzo udany, byłby jeszcze ciekawszy.

Na książkę pana Wojciecha Chądzyńskiego składają się krótkie teksty poświęcone sztandarowym obiektom Wrocławia, miejscom mniej znanym a także zaułkom, na które uwagę zwróciłby zapewne tylko bardzo dobry i spostrzegawczy obserwator. Osobiście bardzo lubię takie "smaczki", zapomniane legendy i anegdoty, tym bardziej więc książka wrocławskiego historyka przypadła mi do gustu. Oczywiście były rozdziały, które zainteresowały mnie bardziej i takie, które nie zapadły mi w pamięci jakoś szczególnie. Całość jednak czytałam z dużą przyjemnością i nieskrywaną ochotą na ponowne odwiedziny stolicy Dolnego Śląska. Myślę, że nawet już wiem, kiedy po raz kolejny wyruszę do Wrocławia i zapewne oprócz gitary zabiorę ze sobą...

Darya | 2013-06-27
Przeczytana: czerwiec 2013

Podobnie jak "Wrocławskie wędrówki przez stulecia" książka ta obfituje w ciekawostki i anegdoty wrocławskie. Poznajemy głównie historie i legendy budynków i pomników, lecz często są one okazją do przytoczenia przez autora bardziej ogólnych anegdot dotyczących historii Wrocławia. Książkę polecam wszystkim mieszkańcom tego miasta, bo w przyjemny i przystępny sposób poszerza wiedzę o mieście (spacer po rynku nigdy już nie będzie taki sam!)

Dariusz | 2016-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Jak bym nie znał miasta i chciałbym odwiedzić Wrocław, to po przeczytaniu tej książki na pewno ominąłbym długim łukiem. Duże nie ! dla tej książki" Wrocław jakiego nie znacie" bardziej zniechęca niż zachęca. Wrocław jest pięknym miastem pod względem miejsc do odwiedzenia i spotkań.

Dociekliwy_Kotek | 2011-12-20
Przeczytana: grudzień 2011

Obowiązkowe dla każdego wrocławianina - ciekawostki, anegdoty, dykteryjki i barwne historie z przeszłości, wszystko sprawnie i przystępnie napisane.

Kot_grudniowy | 2013-06-01
Przeczytana: 30 maja 2013

Idealna dla szybkiego zapoznania się z historią wrocławskich zabytków, jak i legendami powiązanymi z poszczególnymi miejscami.

Ksebardo | 2015-04-11

Polecam. Łatwo się czyta. Przyjemnie poznaje się nieznaną wcześniej historię Wrocławia. Polecam szczególnie mieszkańcom, ale i turystom, którzy sami zwiedzają to piękne miasto, a przewodnik to dla nich zbyt mało.

UrannarU | 2016-10-17
atlasowiec92 | 2016-09-18