Wrocławskie wędrówki przez stulecia

Wydawnictwo: Via Nova
978-83-60544-68-6
Wrocław, turystyka, przewodnik
Adriana

Historia, zabytki, sztuka, ale też współczesność - wszystko co spotykacie na co dzień na ulicach Wrocławia, często tego nie dostrzegając, znajdziecie na kartach tej książki. Całość okraszona jest legendami, niekiedy współczesnymi, ale niepozbawionymi historycznego uzasadnienia i będącymi niezbędnym uzupełnieniem rozumowego poznania rzeczywistości. Jak choćby ta o wodzącej na pokuszenie pięknej Agnieszce - córce kasztelana Lutka czy skamieniałych tancerkach.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://merlin.pl/Wroclawskie-wedrowki-przez-stulec...»

MaciekWroc | 2015-10-24
Przeczytana: 23 października 2015

„Wrocławskie wędrówki przez stulecia” to kontynuacja, dopełnienie i rozszerzenie książki pt. „Wrocław jakiego nie znacie” tego samego autora. Obie pozycje są wyjątkowe i warte poznania.
W tej ostatniej autor skupia się na układzie nerwowym (infrastrukturze) Miasta, a szczególnie jego genezie i ewolucji. Mimo iż interesuję się historią Wrocławia od jakiegoś czasu, to zawsze znajdę u Pana Chądzyńskiego jakieś nieznane mi fakty, ciekawostki i anegdoty. Dodatkowym atutem „Wrocławskich wędrówek...” są liczne (często unikatowe) zdjęcia i ilustracje, które doskonale uzupełniają tekst. O tej książce trudno napisać coś odkrywczego, ją (je) po prostu należy znać, szczególnie jeśli żyjemy i/lub czasowo mieszkamy we Wrocławiu i ciekawią nas miejsca, które mijamy w naszym życiu codziennym. Poznajcie koniecznie Wrocław, wędrując z autorem, jak z najlepszym przewodnikiem. Doskonałe.

Darya | 2013-03-02
Przeczytana: marzec 2013

Bardzo przyjemne wycieczki przez historię Wrocławia. Rozdziały kręcą się wokół jednego tematu (tramwaje konne, wodociągi, pożary, wybitni wrocławianie) i w przystępny sposób przedstawiają je w kontekście wrocławskim. Całość uzupełniają liczne zdjęcia (choć brakowało mi przy nich dat, które pojawiały się jedynie sporadycznie). Dla osób zainteresowanych historią Wrocławia świetna i łatwa w odbiorze pozycja.

rasilio | 2015-09-22
Przeczytana: 2014 rok