Metodyka pracy naukowej : wskazówki dla studentów Wydziału Filozoficznego Towarzystwa Jezusowego w Krakowie

Wydawnictwo: Wydział Filozoficzny Towarzystwa Jezusowego
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-906568-0-9
poradniki
aniaklimczyk

Wskazówki dla studentów Wydziału Filozoficznego towarzystwa Jezusowego w Krakowie.

aniaklimczyk | 2011-06-27
Na półkach: Teraz czytam, Studia

Wstęp
Jednym z najważniejszych celów studiów wyzszych jest poznanie metod naukowych i wykazanie umiejętności ich zastosowania na przykladzie własnej pracy, w tym pracy licencjackiej, magisterskiej.
Praca seminaryjna i magisterska ma na celu :1) Udowodnienie, że student opanował metode naukową. 2) Przedstawienie obecnego stanu wiedzy o danym konkretnym zagadnieniu.
wykłady metodyki mają za zadanie:
a) Nauczyć dobrej metody seminaryjnej i udzielić wskazówek co do wyboru tematu pracy licencjacjkiej lub magisterskiej.
b)Podac przegląd najważniejszych bibliografii i wskazać sposoby dotarcia do źródeł informacji.
c) omówić strukturę dzieła bibliograficznego, uczyc z niego korzystać
d)Podac wskazówki, w jakiej formie i co należy notować, by później w odpowiednio uszeregowqanych notatkach znalazła sie praca w stanie surowym, z pełna dokumentacją, wymagajaca jedynie opracowania literackiego i ewentualnego uzupełniania.
e) Podac zasady krytyki naukowej, by zebrany materiał poddać należytej...