Dziewczyna na dnie morza

Ein Mädchen auf dem Meeresgrund
nurkowanie, podróże
przygodowa
Bastet

Zdała właśnie maturę, kiedy los dał jej szansę przeżycia Wielkiej Przygody. Skorzystała z niej skwapliwie mobilizując całą energię i pomysłowość swych 19 lat. Udział w ekspedycji na Morze Czerwone, zorganizowanej przez światowej sławy nurka-naukowca, Hansa Hassa, przyniósł jej rozgłos. nakręcony bowiem w czasie wyprawy film Przygoda na Morzu Czerwonym zdobył I nagrodę na międzynarodowym festiwalu w Wencji. Dziewczyna z Wiednia pływająca swobodnie wśród rekinów została gwiazdą.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1976

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Inez | 2014-05-04
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

,,Dziewczyna na dnie morza,, Lotte Hass, to wspaniala opowiesc o zmaganiach nurkow usilujacych utrwalic na zdjeciach podwodny swiat. Jestem pod wrazeniem opisow fauny i flory 20 km pod woda. Czytajac ksiazke czulam sie momentami tak, jakbym rowniez uczestniczyla w tej niesamowitej wyprawie w glab Morza Czerwonego i przygladala sie roznym gatunkom wielobarwnych ryb oraz wielu odmianom rekinow. Opowiadanie spodobalo mi sie bardzo i zafascynowana tym co dzieje sie kilkadziesiat kilometrow pod woda, zainteresowalo mnie nurkowanie, poniewaz musi, to byc cudowne przezycie nie dajace sie porownac z niczym innym. Polecam wszystkim milosnikom nurkowania jak i osobom zainteresowanym zyciem toczacym sie w glebinach wod.

Cathhhy | 2015-02-25
zemynele | 2014-03-15