W sercu Borneo

Into the Heart of Borneo
podróże, Borneo, dżungla
przygodowa
karutek

Nosorożce w górach Borneo podróżnicy widzieli po raz ostatni w latach dwudziestych. Redmond O'Hanlon (przyrodnik) i James Fenton (poeta) postanowili sprawdzić, czy owe na poły legendarne zwierzęta wciąż jeszcze tam żyją. Wyposażeni w ekwipunek brytyjskich komandosów popłynęli tubylczą dłubanką w głąb nieprzebytej dżungli, pokonując spienione wody jednej z rzek wiodących ku dziewiczemu sercu wyspy.

O tym, czy wytropili nosorożce, dowiadujemy się pod koniec lektury, niemniej jednak już od pierwszych jej stron staje się dla nas jasne, że znaleźli materiał na wspaniałą książkę podróżniczą. W rezultacie powstała relacja po trosze nawiązująca do klasyki gatunku, po trosze zwariowana, słowem - erudycyjna opowieść o wielkiej przygodzie, przepojona specyficznym poczuciem humoru.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Artur Schodziński | 2015-02-15
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 lutego 2015

Za oknem skwar, wilgotność powietrza spada do kilkunastu procent, a Redmond O’Hanlon zabiera mnie w podróż do borneańskiej dżungli. Staję się towarzyszem pełnej przygód wyprawy. Przedzieramy się prze pierwotny las, łowimy ryby, polujemy, poznajemy dzikie plemiona.
Dodam, że towarzystwo Redmonda i Jamesa jest pierwszorzędne, pełne humoru i erudycji. Polecam wszystkim rządnym przygód.

Arkadiusz | 2016-03-09
Przeczytana: 20 lutego 2016

Czytanie rozpocząłem w Polsce. Zakończyłem w Kapit w sercu Borneo skąd Redmond i James wyruszyli jeszcze dalej w górę rzeki. Minęło od tego czasu 32 lata i niewiele się tam zmieniło. Książka prawdziwie podróżnicza. Człowieka, który przygotował się do wyprawy perfekcyjnie a nie jak wymądrzające się błazny biegające boso przed kamerami. Okraszona inteligentnym humorem ludzi inteligentnych i odważnych.

Mirek Wołoszyn | 2016-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2016