Morze w literaturze polskiej

Darth_Morrigan

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Darth_Morrigan | 2011-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2011

Kapitalne, sprawnie napisane kompendium wiedzy o tematach marynistycznych w literaturze zarówno polskiej jak i światowej. Autor sam jest marynarzem, więc jako znawca tematu nie szczędzi złośliwych uwag pod adresem autorów porywających się z motyką na słońce...tzn morze. Z tej książki można dowiedzieć się m.i. dlaczego kotwicę rzuca się a nie - jak chce większość pisarzy - zarzuca, oraz w którą stronę powinna powiewać bandera.

Książkę poleciłabym zdecydowanie nie tylko ludziom zajmującym się literaturą "naukowo", ale przede wszystkim każdemu kogo fascynuje morze jako miejsce akcji.

| 2012-08-29
sadzik | 2016-06-13