Pamiętniki nerwowo chorego wraz z suplementami i aneksem dotyczącym kwestii: w jakich warunkach osobę uznaną za psychicznie chorą można trzymać w zakładzie leczniczym wbrew jej zadeklarowanej woli

Tłumaczenie: Renata Darda-Staab
Wydawnictwo: Libron
Denkwürdigkeiten eines Nervenkranken : nebst Nachträgen und einem Anhang über die Frage: "Unter welchen Voraussetzungen darf eine für geisteskrank erachtete Person gegen ihren erklärten Willen in einer Heilanstalt festgehalten werden?"
83-921494-6-7
Róża_Bzowa

Książka ta adresowana jest do osób zainteresowanych meandrami życia psychicznego oraz wycieczką w głąb duszy ludzkiej i badaniem mordu, jaki się na niej dokonuje. Nie jest to publikacja przeznaczona tylko dla psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, psychoanalityków czy prawników. W całym tekście i w historii tekstu mamy zapis i jego analizę. Nie może być inaczej – paranoja jest bowiem czymś, co w naturalny sposób ubiega się o opis, jako że sama w sobie jest czymś, co pozostaje oddzielone od symbolu. Tak więc formułując tezę, utrzymujemy ją przy życiu.

źródło opisu: http://www.libron.pl/katalog/czytaj/id/5

źródło okładki: http://www.libron.pl/katalog/czytaj/id/5

beatka | 2015-08-11

Nudna, bardzo ciężko się czytało.

JohnKlonMorfinka | 2015-01-28
Przeczytana: maj 2011