Misericordia

Tłumaczenie: Zofia Szleyen
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Misericordia
Róża_Bzowa

"Misericordię" nazwał Sáinz de Robles powieścią najbardziej gorzką, ponurą i okrutną w całym dorobku powieściopisarskim Galdósa. Tłumaczy ten osąd mroczną i duszną atmosferą utworu, nagromadzeniem nieszczęść, które spotykają bohaterów, oraz brakiem jakiejkolwiek nadziei na pomyślniejszy obrót losu. Jedyną jasną postacią staje się żebraczka Benigna symbolizująca najczystsze miłosierdzie chrześcijańskie.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=88141

źródło okładki: Zdjęcie autorskie