Atlas nieba. Część 2.

Wydawnictwo: Pascal
978-83-286-0566-0
Astronomia
Adam

Jeśli lubisz obserwować rozgwieżdżone niebo i ciekawi cię co tam właściwie widać, to podręczny Atlas Nieba jest właśnie dla ciebie.Znajdziesz w nim opisy gwiazdozbiorów, popularną wiedzę o pochodzeniu gwiazd i Układzie Słonecznym, praktyczne informacje - czym i jak obserwować niebo. Część 2 Atlasu nieba prezentuje 53 najciekawsze gwiazdozbiory widoczne w Polsce. Zawiera informacje o...

Część 2 Atlasu nieba prezentuje 53 najciekawsze gwiazdozbiory widoczne w Polsce. Zawiera informacje o pochodzeniu nazwy, jej łaciński odpowiednik i skrót, powierzchnię zajmowaną na niebie, orientacyjną liczbę gwiazd dostrzegalnych gołym okiem oraz nazwy najjaśniejszych z nich. W książce umieszczono także przegląd najciekawszych obiektów głębokiego nieba dostępnych obserwacjom nieuzbrojonym okiem lub przez instrument amatorski.

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl