Lubimyczytać.pl to:
ponad 663 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Astronomia bez tajemnic. Poznaj fascynujący świat planet i gwiazd

Astronomia bez tajemnic. Poznaj fascynujący świat planet i gwiazd

Autor:
papier
Ambi
6.5 (6 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Poznaj fascynujący świat planet oraz gwiazd i zacznij swoją astronomiczną przygodę! Z poradnika dowiesz się, jak zbudować pierwsze własne obserwatorium astronomiczne i rozpocząć obserwację Księżyca, Słońca, planet oraz gwiazd w poszczególnych porach roku. Dowiesz się, czym charakteryzują się komety i meteory, co to jest siódmy kontynent Ziemi i jakie są typy mgławic. Specjalnie opracowany rozdzia...

Specjalnie opracowany rozdział zawiera najpopularniejsze pytania wraz z odpowiedziami eksperta. Dzięki temu odkryjesz, jak ewoluował wszechświat, co to jest czarna dziura, jakie są aktualne i przyszłe zadania sond kosmicznych. Dołącz do grona aktywnych obserwatorów nieba.

Dlaczego poradnik trafia w SAMO SEDNO?

- podpowiada, jak dobrać odpowiedni sprzęt, by zacząć przygodę z astronomią
- uczy, jak krok po kroku obserwować najciekawsze zjawiska na niebie
- prezentuje praktyczne wskazówki oraz ciekawostki, które zainteresują każdego zapalonego obserwatora (np. Jak powstał księżyc? Kiedy i jak zgaśnie Słońce? Jaki będzie kres naszej planety? Jaką przyszłość mają farmy teleskopów? Dlaczego widać stale tę samą stronę księżyca? Jakie odkrycie A. Wolszczana zostało zaliczone do 16 najważniejszych odkryć w dziedzinach fizyki i astronomii?)
- zawiera szczegółowe tabele porządkujące np. dane o planetach Układu Słonecznego czy najbliższych zaćmieniach Księżyca
- jest wzbogacony o wartościowe dodatki, takie jak słowniczek najważniejszych pojęć, mapy z zaznaczonymi obiektami nieba, rysunki wyjaśniające działanie urządzeń, kolorowe zdjęcia.

źródło opisu: Edgard, 2011

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/astronomia-bez-tajemni...»

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
kolmanka | 2011-11-12

Wszechświat fascynuje od zarania dziejów. Bezkresne galaktyki, niezbadane planety i gwiazdy, tajemnicze czarne dziury. Pan Przemysław Rudź, autor książki "Astronomia bez tajemnic" dzieli się swoją pasją z czytelnikiem, opisując podstawy astronomii. Sam początek tego przewodnika, zapoznaje nas z podstawowymi pojęciami i definicjami, obrazuje jak ewoluował wszechświat i przedstawia sylwetki najznamienitszych postaci świata fizyki i astronomii.

Kolejne działy informują o działaniu teleskopu, a także w bardzo przystępny i zrozumiały nawet dla laika sposób, objaśnia elementarne prawa fizyki - układy optyczne. Przyszli obserwatorzy nieba dowiedzą się co nieco o przygotowaniach do śledzenia ruchów ciał niebieskich. Jak dobrać odpowiedni sprzęt? Jakie wybrać soczewki? Co zrobić, aby podczas obserwacji nie ucierpiał kręgosłup? Na te wszystkie pytania odpowie przewodnik.

Jednym z ciekawszych rozdziałów autor opisuje rodzaje gwiazd, przybliżając nam ich charakterystyk...

adrian | 2013-04-12
Przeczytana: 08 lutego 2013

Bardzo dobra książka dla każdego to zaczyna obserwować nocne niebo.Zawiera dużo przydatnych opisów i porad.
Polecam każdemu kto interesuje się astronomią.

krystyna | 2012-03-12

Książka ta pomogła mi w zgłębianiu wiedzy w samokształceniu się

michalu | 2014-01-21

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku