Astronomia bez tajemnic. Poznaj fascynujący świat planet i gwiazd

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Samo Sedno". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edgard
6,82 (11 ocen i 3 opinie)
978-83-62482-95-5
Astronomia, planety, gwiazdy, kosmos
Ambi

Poznaj fascynujący świat planet oraz gwiazd i zacznij swoją astronomiczną przygodę! Z poradnika dowiesz się, jak zbudować pierwsze własne obserwatorium astronomiczne i rozpocząć obserwację Księżyca, Słońca, planet oraz gwiazd w poszczególnych porach roku. Dowiesz się, czym charakteryzują się komety i meteory, co to jest siódmy kontynent Ziemi i jakie są typy mgławic. Specjalnie opracowany...

Specjalnie opracowany rozdział zawiera najpopularniejsze pytania wraz z odpowiedziami eksperta. Dzięki temu odkryjesz, jak ewoluował wszechświat, co to jest czarna dziura, jakie są aktualne i przyszłe zadania sond kosmicznych. Dołącz do grona aktywnych obserwatorów nieba.

Dlaczego poradnik trafia w SAMO SEDNO?

- podpowiada, jak dobrać odpowiedni sprzęt, by zacząć przygodę z astronomią
- uczy, jak krok po kroku obserwować najciekawsze zjawiska na niebie
- prezentuje praktyczne wskazówki oraz ciekawostki, które zainteresują każdego zapalonego obserwatora (np. Jak powstał księżyc? Kiedy i jak zgaśnie Słońce? Jaki będzie kres naszej planety? Jaką przyszłość mają farmy teleskopów? Dlaczego widać stale tę samą stronę księżyca? Jakie odkrycie A. Wolszczana zostało zaliczone do 16 najważniejszych odkryć w dziedzinach fizyki i astronomii?)
- zawiera szczegółowe tabele porządkujące np. dane o planetach Układu Słonecznego czy najbliższych zaćmieniach Księżyca
- jest wzbogacony o wartościowe dodatki, takie jak słowniczek najważniejszych pojęć, mapy z zaznaczonymi obiektami nieba, rysunki wyjaśniające działanie urządzeń, kolorowe zdjęcia.

źródło opisu: Edgard, 2011

• Szturmując niebo
Pogromca lwów
Camilla Läckberg

7,6 (897 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7 (6 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
kolmanka | 2011-11-12

Wszechświat fascynuje od zarania dziejów. Bezkresne galaktyki, niezbadane planety i gwiazdy, tajemnicze czarne dziury. Pan Przemysław Rudź, autor książki "Astronomia bez tajemnic" dzieli się swoją pasją z czytelnikiem, opisując podstawy astronomii. Sam początek tego przewodnika, zapoznaje nas z podstawowymi pojęciami i definicjami, obrazuje jak ewoluował wszechświat i przedstawia sylwetki najznamienitszych postaci świata fizyki i astronomii.

Kolejne działy informują o działaniu teleskopu, a także w bardzo przystępny i zrozumiały nawet dla laika sposób, objaśnia elementarne prawa fizyki - układy optyczne. Przyszli obserwatorzy nieba dowiedzą się co nieco o przygotowaniach do śledzenia ruchów ciał niebieskich. Jak dobrać odpowiedni sprzęt? Jakie wybrać soczewki? Co zrobić, aby podczas obserwacji nie ucierpiał kręgosłup? Na te wszystkie pytania odpowie przewodnik.

Jednym z ciekawszych rozdziałów autor opisuje rodzaje gwiazd, przybliżając nam ich charakterystykę. Zagłębiamy się w...

adrian | 2013-04-12
Przeczytana: 08 lutego 2013

Bardzo dobra książka dla każdego to zaczyna obserwować nocne niebo.Zawiera dużo przydatnych opisów i porad.
Polecam każdemu kto interesuje się astronomią.

krystyna | 2012-03-12

Książka ta pomogła mi w zgłębianiu wiedzy w samokształceniu się

yongle | 2015-06-05
Meehoow | 2015-03-23