Atlas nieba. Część 1.

Wydawnictwo: Pascal
978-83-286-0565-3
Astronomia
Adam

Jeśli lubisz obserwować rozgwieżdżone niebo i ciekawi cię co tam właściwie widać, to podręczny Atlas Nieba jest właśnie dla ciebie.Znajdziesz w nim opisy gwiazdozbiorów, popularną wiedzę o pochodzeniu gwiazd i Układzie Słonecznym, praktyczne informacje - czym i jak obserwować niebo. "Atlas nieba" to bogato ilustrowana książka, w której miłośnik astronomii znajdzie wiele informacji na temat...

"Atlas nieba" to bogato ilustrowana książka, w której miłośnik astronomii znajdzie wiele informacji na temat Układu Słonecznego, przyrządów optycznych, a także mnóstwo ciekawostek dotyczących zjawisk zachodzących w atmosferze i jej sąsiedztwie. Książka adresowana jest do wszystkich zafascynowanych rozgwieżdżonym niebem. Początkujący dowiedzą się, kiedy, gdzie i za pomocą jakich instrumentów rozpocząć obserwacje nieba. Doświadczeni otrzymają kompendium wiedzy astronomicznej, które zawsze warto mieć pod ręką.

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl