Zgłosuj na książki roku 2017

Obserwacje i pomiary astronomiczne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
978-83-235-0692-8
Astronomia, planety, gwiazdy, kosmos

Obserwacje i pomiary astronomiczne to znakomita pomoc dla wszystkich zainteresowanych uzupełnieniem teoretycznej wiedzy astronomicznej o astronomiczną praktykę. Książka składa się z dwóch części: - Pierwsza zawiera propozycje kilkudziesięciu prostych obserwacji astronomicznych, które można przeprowadzić samodzielnie bez jakichkolwiek instrumentów optycznych albo za pomocą lornetki lub aparatu...

- Pierwsza zawiera propozycje kilkudziesięciu prostych obserwacji astronomicznych, które można przeprowadzić samodzielnie bez jakichkolwiek instrumentów optycznych albo za pomocą lornetki lub aparatu fotograficznego.
- Druga opisuje obserwacje trudniejsze, wymagające podstawowej wiedzy fizycznej i astronomicznej oraz dysponowania skromnym instrumentarium, jakim dysponuje wiele szkół i miłośników astronomii.

Obserwacje obiektów i zjawisk astronomicznych o charakterze badawczym są w przekonaniu autora - wieloletniego nauczyciela akademickiego - niezbędne na każdym poziomie edukacji astronomicznej. Książka ta powinna szczególnie zainteresować nauczycieli akademickich oraz nauczycieli szkół średnich pragnących prowadzić praktyczne zajęcia z astronomii, a także osoby spoza tego kręgu, rozmiłowane w samodzielnym poznawaniu otoczenia Ziemi.

źródło opisu: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, 2011

źródło okładki: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4286