Mistyczny Kraków

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Kraków, legendy, mistyka
Kaamosaika

Jest to książka, która zawiera ok. 77 legend, opowiadań o Krakowie i znanych postaciach - np. "Czarna Dama", "Zagadka smoka wawelskiego" i wiele innych.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

luelle | 2015-04-18
Na półkach: Posiadam 🏠, Przeczytane
Przeczytana: sierpień 2014

Trafiłam na tę książkę w krakowskim antykwariacie podczas krótkiego letniego pobytu w tym mieście. Byłam zachwycona, że zyskałam taki przewodnik (i takiego przewodnika w osobie autora) - moje spacery po Krakowie stały się dużo ciekawsze, wiele miejsc zaintrygowało mnie bardziej. I pocięły mnie komary, gdy okupowałam ławkę na Plantach, pochłaniając tę książeczkę. Ale nic to, że przegrałam tę nierówną walkę. I tak zamierzam wrócić do Krakowa tego lata.

Jülka | 2015-10-15
Na półkach: 2015, Przeczytane

Jest w tej książeczce o wiele więcej ciekawych informacji niż można było się spodziewać po objętości. Materiał na niejedno opowiadanie i gratka dla każdego miłośnika tajników (słowo przyplątane przy tejże lekturze). Dobrze zobaczyć swoje miasto w nowym - zwłaszcza takim - świetle.

8_oclock | 2015-05-08
kleopater | 2014-04-21