Chopin. Życie i droga twórcza

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Powieści Biograficzne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
chopin
Piotr

Obszerna monografia słynnego polskiego kompozytora przedstawia szczegółowy opis życia i dorobku twórczego Fryderyka Chopina. T. Zieliński rozwija w biografii dwa równoległe wątki. Pierwszy z nich to barwna opowieść o życiu i postaci Chopina, drugi wątek tworzą omówienia wszystkich utworów kompozytora. Autor zwraca uwagę na cechy twórczości Chopina oraz przeprowadza analizę jej ewolucji stylistycznej.

źródło opisu: www.pwm.com.pl

źródło okładki: www.pwm.com.pl

Anna | 2015-05-15
Przeczytana: 2010 rok

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich wielbicieli Fryderyka Chopina.
Dużo informacji, które pozwalają lepiej "poczuć" Chopina. Niekoniecznie polubić, bo Chopin trudnym człowiek był.

Bardzo fajnie czyta się tę książkę odsłuchując jednocześnie muzykę - dużo informacji jak powstawały utwory Chopina, co w trakcie tworzenia było dla Chopina ważne.

Można się zaczytać i zasłuchać :)

Thinart | 2011-08-05

Bardzo dobra biografia Chopina, dużo istotnych faktów, bez chorych szczegółów. Duży plus - profesjonalne komentarze odnośnie samych utworów (budowa, harmonia, itp.), przydatne dla znawców muzyki.

vrykolakas | 2016-07-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane