978-83-932877-5-8
serdelek

Mam kilka lat, wiatr we włosach, tuzin pytań, wielką wyobraźnię, nie wspomnę o... pomysłach! Sądzę, że gdyby tata wyburzył w domu sufit, to mogłabym zamieszkać z żyrafą. A co w razie deszczu? Hm... podałabym jej parasol! Wiem, jak sadzić grzyby. Wy nie wiecie? Zwyczajnie! Trzeba buty taty zakopać w piasku, a na nie położyć kapelusze lalek! A czy domyślacie się, po co uczyłam chodzić pluszowego misia? Oczywiście by go zabrać ze sobą na basen! A tego, jak zrobić latawiec, już wam nie zdradzę.
Powiem tylko, że każdy dzień można spędzić ciekawie. Mireczka

źródło opisu: www.dreamswydawnictwo.pl

źródło okładki: www.dreamswydawnictwo.pl

Anakolut | 2012-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2012

Stworzenie książki dla dzieci to z pozoru zadanie nie zbyt trudne. Wystarczy wymyślić sympatycznego bohatera, wplątać go w jakąś ciekawą – a najlepiej zabawną – historię, a potem wszystko opatrzyć kolorowymi ilustracjami. Prawda, że proste? Otóż, nie do końca, bo to jeszcze nie gwarantuje takiej książce pełni sukcesu. Mam wrażenie, że pan Edward Guziakiewicz postanowił jednak postąpić według tego właśnie schematu, pisząc „Radosny świat Mireczki„. I choć nie mogę powiedzieć, że to książeczka zła, to jednak mam delikatne wrażenie, że czegoś jej brakuje.

„Radosny świat Mireczki” to zlepek dwunastu krótkich epizodów z życia kilkuletniej dziewczynki – tytułowej Mireczki. Autor wiedzie czytelnika przez cały rok z życia dziewczynki, przedstawiając po jednym charakterystycznym wydarzeniu z każdego miesiąca. Mamy więc Mireczkę lepiącą bałwana, bawiącą się na plaży w promieniach letniego słońca, ale też i dumającą nad grobami w Święto Zmarłych. Każdy z tych epizodów jest krótki, żywo...

DZIECI BARDZO LUBIĄ, KIEDY NA PYTANIA, KTÓRE ZADAJĄ NIESAMOWICIE CZĘSTO, OTRZYMUJĄ PROSTE ALE WYCZERPUJĄCE ODPOWIEDZI.

Dorośli mają jednak czasem kłopot z bardziej wymagającymi kwestiami. Wtedy właśnie przychodzi nam z pomocą książka, ale taka, która jest dostosowana do wieku i rozwoju dziecka. Aby więc jak najrzadziej być zaskakiwanym przez trudne kwestie, warto dzieciom czytać o świecie, ludziach, ich zachowaniach i przy okazji samemu uczyć się odpowiadać na pytania w sposób jasny, prosty i dostosowany do wieku dziecka.

„Radosny świat Mireczki” to książeczka autorstwa Edwarda Guziakiewicza, która dzięki prostej formie krótkich opowiadań, przybliża dzieciom podstawowe wartości w sposób bardzo przystępny. Historie z życia kilkuletniej dziewczynki i jej rodziców, autor opatrzył tytułami i dodatkowo nazwami miesięcy, takie też jest tło niniejszych opowiadań.

ZABAWA I REFLEKSJA

Styczeń i luty to zabawy w śniegu, dokarmianie zwierząt, lepienie bałwana. Marzec, to przedwiośnie i...

skorpion279 | 2017-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2017