Zeszyt z aniołami

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Natalia

Jak bardzo ciekawe może być życie dziesięciolatka? Przekonacie się o tym, sięgając po Zeszyt z aniołami! Kajtek, w ramach zadania domowego, pisze pamiętnik. Ponieważ rodzinkę ma dość nietypową i przyjaciół o szalonych pomysłach, jest o czym pisać! Mama Kajtka prowadzi w gazecie rubrykę o gotowaniu, a jej przepisy mają wielu fanów. Nieważne, że czasem zdarza jej się upiec ścierkę wraz z...

Mama Kajtka prowadzi w gazecie rubrykę o gotowaniu, a jej przepisy mają wielu fanów. Nieważne, że czasem zdarza jej się upiec ścierkę wraz z pieczenią...

Oczywiście trzeba wspomnieć o Babci, która kiedyś była baletnicą, a teraz robi szaliki, chce skakać ze spadochronem, a wnuczkowi kojarzy się z truskawkowym budyniem. To dopiero babcia!

Przyjaciele Kajtka są jak rodzina. Beti, zwana Sławkiem, jest chłopczycą, a Adaś jest artystą. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych - potrafią spełnić marzenie mamy, udowodnić, że strój Batmana nie działa na nikim innych, jak tylko na nim samym i niczym prawdziwi detektywi wytropić aferę z wydłubanymi z delicji galaretkami.

Udowadniają, że prawdziwa przyjaźń pomaga w życiu, a w zgranej paczce wszystko jest łatwiejsze.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

dobi57 | 2014-08-29
Przeczytana: czerwiec 2014

Książka idealna na lekturę dla kl.II/III. Ciepła i rodzinna.

kobietazasciankowa | 2014-06-05

Dziennik na Dzień Dziecka

Jaki jest świat widziany oczyma dziesięciolatka? Debiutancka książka Moniki Madejek przeznaczona jest dla dzieci, jednak okazuje się, że z równym entuzjazmem czytają ją także rodzice.
czytaj: http://www.annajszepielak.blogspot.com/2014/05/dziennik-na-dzien-dziecka.html

Ata | 2014-04-21
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Świetna książka dla dzieciaków w wieku około 9-11 lat.
Ciepła, rodzinna i przyjazna.
Spotkałam się ze stwierdzeniem, że to taki polski "Mikołajek". Absolutnie się z tym nie zgadzam - jest dużo lepsza!
Czekam na drugą część :-)

Natasha Natblue | 2013-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Znacie, albo chociaż kojarzycie cudowną osobę jaką jest Monika Madejek? Nie? To żałujcie i czym prędzej nadrabiajcie swoje zaległości! Nie ważne czy macie 10, 30 czy 80 lat! Debiutancka książka dla dzieci naszej rodowitej autorki podbije wasze serca już od samego spojrzenia na okładkę! A jeśli wciąż uparcie twierdzicie, że „nie”, to uwierzcie, pierwsze zdanie „Zeszytu z Aniołami” zmieni wszystko!

Tu nie ma wymówek – takie książki to nie na mój wiek. Pamiętnik prowadzony przez dziesięcioletniego Kajtka spodoba się każdemu bez wyjątku! Zresztą... Kto jak kto, ale pani Alina ma na pewno rację!

„To pani czyta książki dla dzieci? - Adaś wyjął mi z ust pytanie.
Trzeba pielęgnować w sobie dziecko, kochani - z tajemniczym uśmiechem odpowiedziała pani Aniela - a książki to jeden z najlepszych i najmilszych sposobów."

Tak więc czym prędzej pozbądźcie się wszelkich wymówek i sięgnijcie po „Zeszyt z Aniołami”, a na pewno nie pożałujecie! A jeśli jesteście miłośnikami „Mikołajka” Gościnnego...

Pamiętacie serię kultowych książeczek o Mikołajku? Niejednokrotnie zazdrościłam Francuzom i bardzo chciałam żeby jakiś mądry Polak napisał taką fajną rzecz osadzoną w naszych realiach. Wszem i wobec ogłaszam, że znalazłam autorkę na miarę Gościnnego i Sempego!

Monika Madejek napisała „Zeszyt z Aniołami”. Pamiętnik 10 letniego Kajtka, który jak sam twierdzi na wstępie, w przyszłości zostanie znanym pisarzem, a to, co teraz tworzy posłuży mu do napisania opasłej autobiografii – bardzo poczytnej zresztą, o czym Kajtek (w przyszłości Kajetan) jest święcie przekonany.
Co go skłoniło do tak mało męskiego przecież prowadzenia własnego pamiętnika? Oczywiście polonistka, która słynie z zadawania swoim uczniom nietypowych, bardzo interesujących, aczkolwiek pochłaniających wiele czasu prac domowych. Tak to się właśnie zaczyna…

Kajtek rozpoczyna pisanie od przedstawienia siebie i swojej rodziny, która trzeba przyznać jest nadzwyczaj udana. Mama Ewa na co dzień uprawia kurzą profesję (jak...

Abi | 2013-07-15

Opowieść dla dzieci o losach Kajtka i jego sympatycznych przyjaciół : Adasia, Beti- „Sławka” i Anki. Pełen humoru opis ich perypetii splata się z ciepłymi relacjami rodzinnymi. Mama Kajtka prowadzi w gazecie rubrykę o gotowaniu, Tata Robert „ ważna osobistość” w miasteczku, jest zarówno listonoszem jak i agentem ubezpieczeniowym. Kajtek ma młodsze rodzeństwo: brata Ediego i roześmianą siostrę Kasię. Oczywiście nie można pominąć zwariowanej babci, która ma tysiąc pomysłów na minutę.
„Zeszyt z Aniołami” Moniki Madejek to rodzaj pamiętnika pisanego przez chłopca, który opisuje swoje przygody. Świat widzimy oczami Kajtka, który w charakterystyczny dla siebie sposób opisuje rzeczywistość, jaka go otacza, a robi to w sposób nie pozbawiony humoru oraz uroczych spostrzeżeń. Niemal każde zdanie wywołuje uśmiech nie tylko na twarzy dziecka ale także i dorosłego czytelnika.
Każdy najzwyczajniejszy dzień z życia Kajtka i jego przyjaciół przedstawiony jest jak najciekawsza przygoda. Wyprawy...

grejfrutoowa | 2013-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2013

Monika Madejek zadebiutowała na polskim rynku pozycją „Zeszyt z aniołami”, wydaną w 2013 roku przez Zysk i S-ka.
Książka opowiada o losach Kajtka. Kajtek wie, że jak dorośnie będzie Kajetanem, ale na razie jest dzieckiem i w ogóle się tym nie martwi. Chodzi do szkoły, ma troje przyjaciół i dwójkę rodzeństwa. Jego tata jest listonoszem i agentem ubezpieczeniowym, a mama zajmuje się wychowaniem maleńkiej Kasi i gotowaniem. Pewnego dnia Kajtek dostaje dziwną pracę domową – ma przez dwa miesiące prowadzić dziennik, którego pani i tak nie sprawdzi! Kusi go jednak wizja napisania w przyszłości autobiografii, dlatego z chęcią opisuje swoje przygody. A tych ma całe mnóstwo! Oczywiście w większości towarzyszą mu przyjaciele – Adaś, jego siostra Anka i Beti, która jest typową chłopczycą i każe do siebie mówić Sławek. Kajtek lubi spędzać z nimi czas, dlatego często jedzą razem obiady, albo wybierają się na spacery. Odwiedzają nawet babcię chłopca, ale ta nie ma dla nich czasu… Za to mama...

książek: 1951
Anna | 2013-06-21
Przeczytana: 19 czerwca 2013

NIEZWYKŁY DZIENNIK NIEZWYKŁEGO CHŁOPCA.
"Zeszyt z aniołami" przywraca mi wiarę w to, że literatura skierowana do dzieci może zachwycić, zachęcić młodego czytelnika, odciągnąć go od komputera i telewizji, przekonać do tego, że warto czytać, iż ze słowem pisanym również możemy się świetnie bawić, śmiać, miło spędzić czas. Na pewno każdy rodzic, który podsunie swojemu potomkowi ten tytuł będzie zadowolony, a przyszły czytelnik szybko zrozumie, jaka to rewelacyjna książka i jeszcze podziękuje mamie czy tacie. Tego jestem pewna! Szczególnie teraz, gdy zbliżają się wakacje, uważam, że trzeba zaopatrzyć się w "Zeszyt z aniołami", ponieważ to powieść o prawdziwej rodzinie, z rzeczywistymi uczuciami, z prawdopodobnymi historiami, a wszystko napisane tak lekko i zabawnie, że aż się prosi o ciąg dalszy.

Nasz bohater, autor pamiętnika, to chłopiec dziesięcioletni zwany przez wszystkich Kajtkiem. Chodzi do czwartej klasy i zaczyna pisać, snuć swoją opowieść, ponieważ pani od polskiego zadała...

Paula | 2013-06-20
Przeczytana: 17 czerwca 2013