Witold Wojtkiewicz [1879-1909]

Wydawnictwo: Edipresse
sztuka, historia sztuki, malarstwo
sztuka
buziaczek197

Rzeczy najważniejsze mówią o nim jego obrazy. Gdybym w jednym nieudolnym zdaniu chciała to streścić, brzmiałoby to mniej więcej tak: Życie jest krótkotrwałą huczną maskaradą, a ci, którzy biorą w niej udział są tylko kolorowymi przebierańcami nicości ... Pamiętam swoje pierwsze zetknięcie z obrazami Wojtkiewicza - wydało mi się wtedy, że spod każdej, nawet pyzatej i rumianej twarzy prześwituje czaszka. Jak on to robił, nie wiem, to tajemnica jego sztuki. Wisława Szymborska

lemontree | 2015-07-15
AnnaCecylia | 2013-05-30
Na półkach: Przeczytane, Evviva l'arte!
Przeczytana: 14 listopada 2013
Flen | 2013-04-02