Władysław Podkowiński [1866-1895]

Seria: Ludzie, czasy, dzieła
Wydawnictwo: Edipresse
sztuka
buziaczek197

Najbardziej utarty termin wśród 'tłumu" oznacza typy nerwowe jako "zwyrodniałe" skazane na zagładę; przeszłość ma należeć do troglodytów. Świeży przykład mamy z Podkowińskiego, a ileż to jeszcze podobnych indywidualności tak ze sfery artystycznej, jak naukowej zniszczyli u nas lub zniszczą tryglodyci! Oni popierają tylko karki giętkie i umysły niewolnicze. Wacław Nałkowski "Forpoczty ewolucji psychicznej i troglodyci"

Kamcia1211 | 2014-10-22
CyriaNa | 2013-12-10