Smakosz warszawski. Potrawy dawne i nowe

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7255-496-X
Alfalfa

Ta pięknie ilustrowana książka oprócz typowych receptur na potrawy zawiera także reminiscencje historyczne na temat rozwoju sztuki kulinarnej w Polsce. Przedstawia sposoby przygotowania staropolskich potraw, od kasz, klusek i grochu, poprzez polewki piwne, pieczeń z dziczyzny, do dań współczesnych, takich jak sałatki jarzynowe, owocowe, a nawet pączki warszawskie.

źródło opisu: ksiazki.wp.pl

źródło okładki: wysylkowo.pl

Alfalfa | 2011-05-16
Na półkach: Kulinaria, Przeczytane

Nie jestem wielbicielką kuchni polskiej, ale ta ciekawie napisana i ładnie wydana książka przypadła mi do gustu. Zawiera przepisy na proste dania, niewyszukane, ale jednoczenie wykwintne i z charakterem - warszawskim, ma się rozumieć. Kojarzą mi się z klimatami przedwojennej Warszawy, Karierą Nikodema Dyzmy, chłopakami z Chmielnej i dawnym barem Zodiak, gdzie we wczesnych latach 80-tych mama kupowała mi genialne drożdżowe paszteciki z mięsnym nadzieniem :)

Ettard | 2016-05-08
kebby | 2016-03-02