Matka Teresa - Cudowne historie

Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
978-83-7516-305-6
Matka Teresa, wspomnienia, Kalkuta
Aniunitka

Życie bł. Matki Teresy (1910-1997) przypominało legendę. Albańska dziewczyna, która w wieku osiemnastu lat wstąpiła do zakonu w Irlandii, aby jako misjonarka udać się do Indii, została "Aniołem Ubogich". Tę niestrudzoną kobietę, którą w roku 1979 uhonorowano Pokojową Nagrodą Nobla, od lat za świętą uznawali nie tylko chrześcijanie, lecz również muzułmanie, hindusi i niewierzący. Ze slumsów indyjskiej metropolii Kalkuty niosła światu przesłanie o chrześcijańskiej miłości bliźniego.

Świadkiem tego był ks. Leo Maasburg. "Ojciec Leo", jak go nazywała, był przez wiele lat jej kapelanem i doradcą, towarzyszem podróży i tłumaczem. Z okazji setnej rocznicy urodzin "Ojciec Leo" publikuje po raz pierwszy te cudowne, urzekające historie, opowiadające o małych i wielkich cudach, których dane mu było u boku Matki Teresy doświadczyć. Wyłania się z nich portret pełnej humoru i bystrości umysłu, mądrej i energicznej kobiety, która niesie naszej epoce przesłanie nadziei, a zarazem świadectwo bezgranicznej ufności w Bożą miłość, kobiety o sile wiary, która potrafi przenosić góry.

Ks. Leo Maasburg, urodzony w roku 1948 w Grazu, studiował prawo, politologię, teologię, prawo kanoniczne i misjologię w Innsbrucku, Oksfordzie i Rzymie. Przez wiele lat towarzyszył Matce Teresie w Indiach, w Rzymie oraz podczas jej licznych podróży do wielu państw; był też jej specjalnym wysłannikiem podczas trudnych misji w Związku Radzieckim czy na rządzonej przez Fidela Castro Kubie. Po śmierci Matki Teresy ks. Maasburg był członkiem zespołu przygotowującego jej beatyfikację. Od roku 2005 kieruje Papieskim Dziełem Misyjnym w Austrii.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

Aniunitka | 2011-05-16
Przeczytana: 15 maja 2011

Przeczytałam w jedno popołudnie. Piękne wspomnienia.

dzia | 2012-04-15
Przeczytana: 16 sierpnia 2011