Maria Skłodowska - Curie

Seria: Biografie Sławnych Ludzi
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Une femme honorable
83-06-01328-X

"Jedyna, której nie zepsuła sława - mawiał o niej Einstein. Kim więc była ta nieskazitelna , ta najsłynniejsza kobieta naszego wieku? Oczywiście była kobietą, i to jest wyjaśnienie. Jednak przykrótkie. (...) Ta kobieta, dumna, namiętna i pracowita odcisnęła piętno na swoich czasach, bo ożywiały ją ambicje na miarę możliwości, a możliwości jej godne były ambicji. Odcisnęła piętno także na naszych czasach, ponieważ istnieją bezpośrednie związki między Marią Curie - Skłodowską i energią atomową. Tak silne zresztą, że spowodowały jej śmierć."

Książka z serii Biografie Sławnych Ludzi.

źródło okładki: http://alejka.pl/maria_sklodowska_curie_3.html

Maryśka | 2012-01-27
Przeczytana: 2012 rok

Po przeczytaniu nabrałam ogromnego szacunku i podziwu dla naszej dwukrotnej noblistki. Maria Skłodowska- Curie jest nie tylko jedyną kobietą, która otrzymała tę nagrodę dwukrotnie, ale również wspaniałym wzorem do naśladowania. Jej ogromna determinacja, upór, siła i wiara w to, co się robi są fantastycznym przykładem dla kobiet, które pragną coś w życiu osiągnąć a brakuje im pewności siebie lub wsparcia otoczenia.

Sięgnęłam po tą biografię głównie dlatego, że moje LO miało za patronkę właśnie Marię Skłodowską -Curie. Teraz jest moją idolką.

Kasiek m | 2015-05-21
Przeczytana: 21 maja 2015

krystyna kalinowska | 2012-03-19

Interesująca i ciekawie opisująca życie uczonej

Zaczytana | 2016-09-25
Przeczytana: 10 października 2016