Najpierw ślub

Okładka książki Najpierw ślub Debbie Macomber
Okładka książki Najpierw ślub
Debbie Macomber Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Romance literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romance
miłość namiętność staruszek uczucia

Bardzo przyjemna i lekka. Czyta się jednym tchem. Idealna na samotne wieczory

Bardzo przyjemna i lekka. Czyta się jednym tchem. Idealna na samotne wieczory

Solution: Wedding 3/6
Debbie Macomber - "Najpierw ślub"/"First comes marriage"

Solution: Wedding 3/6
Debbie Macomber - "Najpierw ślub"/"First comes marriage"

Solution: Wedding 3/6
Debbie Macomber - "Dobrana para"/"Najpierw ślub"/"First comes marriage"

Solution: Wedding 3/6
Debbie Macomber - "Dobrana para"/"Najpierw ślub"/"First comes marriage"

*1991

Jedna z najgorszych książek jakie dane było mi przeczytać. Książka krótka, choć w sumie, to co jest w niej zawarte można by opisać na o polowe mniejszej ilości stron. Mam wrażenie, że autorka pisała tę książkę w jedno popołudnie. Książka jest tak płytka, jest tak jakby o niczym... A opisana historia banał i, to bardzo słaby banał. Nie przekonała mnie ani jej bohaterowie z, których żadne nie ma własnego zdania. Rodzice i dziadkowie mogą nam służyć radą, ostrzec, ale nie mogą za nas wybrać drogi jaką będziemy podążać. Zachary Thomas i Janine Hartman, to bohaterowie tej książki. Anton Hartman sugeruje wnuczce by wyszła za Zacharego i od tego momentu nawiązuje się między Janine i Zacharym porozumienie, by odwieźć jej dziadka od tego pomysłu przez co się do siebie zbliżają. Jakby nie mogli stanowczo powiedzieć "nie!" i tyle. Nie ma tu uczuć, przeszłość bohaterów też zdaję się być nie przekonująca. Dziwna książka.

Można posiadać ekscentrycznego dziadka, który chce zaaranżować Tobie małżeństwo. Można mieć szefa, który proponuje Ci rękę swojej wnuczki a w posagu daje firmę. Ale XXI wieku można mieć też rozum, trochę uporu i twardy tyłek.
Można mieć swoje zdanie oraz być przy tym stanowczym.
Głowna bohaterka niestety tego nie umie, co jest skutkiem tego, że przez większość czasu jej nie lubię. Właściwie to cały czas. Zachary ma może trochę charyzmy, ale nic więcej.
Czytałam książki lepsze ale czytałam też gorsze.

4/10

Polecam tylko tym, których książki niszowe interesują tylko ze względów czysto psychologicznych i nie wpływają szkodliwie na ich psychikę.

Można mieć swoje zdanie oraz być przy tym stanowczym.

Bohaterowie na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie ani trochę. Są swoim zupełnym przeciwieństwem, ale chyba o to właśnie chodzi w miłości. Bo tam, gdzie jej naiwność i dobre serce wymykają się spod kontroli, pojawia się jego chłodna i racjonalna kalkulacja.
No i dziadziuś - genialny inżynier całej intrygi. Mógłby pracować w jakimś wywiadzie czy czymś podobnym, bo marnuje się jako swatka.
Powieść czytało mi się z przyjemnością i może nieco pobłażliwym uśmiechem na twarzy.

Urocze, śmieszne, płytkie i przewidywalne. Bez roznamiętnionych, dokładnie opisywanych scen erotycznych. Może być.

• Harlequin
  • Harlequiny