Poznajemy zwierzęta

Okładka książki Poznajemy zwierzęta praca zbiorowa
Okładka książki Poznajemy zwierzęta
praca zbiorowa Wydawnictwo: Muza flora i fauna
flora i fauna
Muza
zwierzęta

Dużo ciekawostek i ładne zdjęcia zwierząt. Nie jest to jednak dopracowana publikacja.

Książka "Poznajemy zwierzęta" została wydana z myślą o dzieciach, jednak już po pierwszym zetknięciu okazuje się, że jest to książka uniwersalna, która zaciekawi zarówno te najmłodsze pociechy jak i dorosłego.
Twarda oprawa, piękne, soczyste kolory, przejrzysta szata graficzna i barwne zdjęcia przedstawiające zwierzęta w środowisku naturalnym sprawiają, że maluchy będą sięgać do niej z prawdziwą przyjemnością, starszym dzieciom lektura pomoże w pracach domowych z przyrody, a dorosłych z pewnością zainteresują ciekawostki dotyczące świata zwierząt.

Album posegregowany jest według środowisk w jakich żyją zwierzęta: sawanna i prerie, morza i oceany, Arktyka i Antarktyka, pustynie, góry, lasy tropikalne, lasy umiarkowane, rzeki i jeziora. Na końcu znajdują się rozdziały poświęcone zwierzętom młodym, zagrożonym, tym żyjącym w gospodarstwie domowym i tym zagrożonym wymarciem.

Każdy zwierzak jest dokładnie scharakteryzowany. Podane są jego cechy wyróżniające, ciekawostki oraz wiele zdjęć. Ponadto każde zwierze ma stworzony tzw. dowód osobisty, który (oprócz zdjęcia) podaje informacje dotyczące gromady i rodziny z jakiej pochodzi, wymiary, miejsce w którym występuje i sposób odżywiania.

Album polecam wszystkim bez wyjątku, przeglądanie tej książki to prawdziwa przyjemność, rozrywka połączona ze zdobywaniem wiedzy, świetny prezent dla małego odkrywcy, który pasjonuje się zwierzętami. Z pewnością będzie używana przez długi okres i posłuży do rozwijania wiedzy, pasji jak i przyda się jako pomoc naukowa.

Piękne wydanie, które przyciąga oko. Soczyste kolory, piękne ilustracje to coś co kochają dzieci. Twarda oprawa pomaga dzieciom wygodne oglądanie.
"Poznajemy zwierzęta" to książka, która dosyć, że bardzo ładnie wydana, to dodatkowo podzielona na funkcjonalne rozdziały. Na początku poznajemy królestwo zwierząt, autorzy wprowadzają nas w podstawowe zagadnienia, by za chwilę przenieść nas w różne zakątki świata. Poznajemy zwierzęta Sawanny, by dalej odkrywać ryby, ssaki mórz, gady pustynne i co najbardziej mnie zainteresowało gatunki zagrożone.
Mój syn zachwycony był rozdziałem o morzach i oceanach, a także zwierzętami mieszkającymi nad rzekami i jeziorami.
Dlaczego polecam "Poznajemy zwierzęta" ?
Z kilku powodów. Przede wszystkim książka nadaje się dla małych dzieci, które zaczynają poznawać zwierzątka. Przy pomocy rodziców, malec pozna wiele niespotykanych i fascynujących zwierząt. Piękne, duże i kolorowe ilustrację na pewno zainteresują malucha.
Starszakom, którzy powtórnie odkrywają , a dodatkowo poznają nowe gatunki zwierząt. Przedszkolaki są już na tyle duże, by same mogły oglądać i podziwiać zwierzęta. Jednak obserwując własnego syna, wiem, że same ilustrację nie zaspokoją jego ciekawości, dlatego często siadamy razem i czytamy o zwierzętach. O ich zachowaniach, nawykach, ale także różne dodatkowe ciekawostki.
Starszym dzieciom "Poznajemy zwierzęta" zdecydowanie przyda się do odrabiania lekcji z przyrody.
Zdecydowanie polecam książkę przed wyprawą do ZOO. Świetnie spędzimy czas przy lekturze w domu, a nasza zdobyta wiedza, może być pomocna podczas spaceru w Ogrodzie Zoologicznym. Nasze dzieci będą prze szczęśliwe, gdy odkryją znane im zwierzątka, a my sprawdzimy spostrzegawczość naszych pociech.
Osobiście wykorzystaliśmy "Poznajemy zwierzęta" przed wyprawą do ZOO, ale także po powrocie, gdy syn sprawdzał jakie zwierzątka widział.
Książka jest rewelacyjną pomocą naukową, ale także wspaniałym przewodnikiem po świecie zwierząt. Polecam.

• W mojej biblioteczce
  • Na mojej półce
  • Dzieciaczki
  • Czytane moim dzieciom
  • 2011

Dodaj cytat z książki Poznajemy zwierzęta