Gdy budzi się dusza

Cindy Woodsmall Wydawnictwo: WAM Cykl: Hannah Lapp (tom 3) Seria: Labirynty. Kolekcja prozy literatura piękna
When the Soul Mends
literatura piękna
Maria Zawadzka-Strączek
Labirynty. Kolekcja prozy
Amisze saga

Nie wiem po co autorka pisala az trzy tomy tej powiesci, wszystko z powodzeniem moznaby zmiescic w jednym. Historia jest rozwlekla, 1/3 ksiazki to roztrzasanie uczuc kazdego bohatera, 1/3 to bezsensowne dialogi, niby flirt, niby to ma byc zabawne, tylko 1/3 tej ksiazki to jest faktycznie opis tej historii. Poza tym, jest to przebrzydle romansidlo.

"Wybierz rzeczywistość, Sarah. To jedyne miejsce, w którym sensu nabierają siła i wiara."

Słabsza niż poprzednie, momentami nudnawa ale i tak godna przeczytania- polecam gorąco całość cyklu

Zarwałam noc przy tej książce przeniosłam się w świat Amiszów do Pensylwanii to ostatnia część losów Hannah Lapp opowiadających o jej rozterkach sercowych, trudnych wyborach życiowych, bardzo mądra, wspaniała i intrygująca książka jak poprzednia część. Z zapałem czytałam, wciąga bez reszty, dobra fabuła,,,,a trzyma w świetnym napięciu.
Mnie chwyciła za serce,,,poszukam w...

Za mną już niestety ostatnia część z przepięknej trylogii o życiu młodej amiszki Hannah.
Śledziłam jej losy z zapartym tchem i teraz mi trochę żal ,że historia ta się już skończyła,bo Hannah to bardzo silna i mądra kobieta,która w swoim krótkim życiu przeszła wiele ,a mimo to potrafiła się podźwignąć i zawalczyć o to co dla niej było najważniejsze.
Książka jest na prawdę...

Niestety ostatnia część trylogii o młodej amiszce najmniej mi się spodobała. Głównie przez zakończenie, które kompletnie mi nie przypadło do gustu... aczkolwiek wydaje mi się, że w realnym życiu bardzo prawdopodobne jest, ze właśnie tak by potoczyły się jej losy. Największym plusem serii jest to, ze przybliża mało znane zwyczaje amiszów.

Bardzo mi się podobała. Nie czytałam poprzednich części. Dość rzadko mi się zdarza, bym nie czytając poprzednich części sięgnęła po ostatnią z nich. W tym przypadku nie ma takiej potrzeby. Nie jest to temat (życie amiszów), który mnie interesuje na tyle, bym sięgnęła po poprzednie części. W tej ostatniej wszystko jest tak wyjaśnione, że nie czuję iż mi czegoś brak ;)...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka godna uwagi.Polecam.

Od dwóch dni prawie nie śpię i nie dojadam, bo jakimś dziwnym trafem z początkiem roku przeniosłam się do społeczności amiszów w Pensylwanii. Dobrze, że to już ostatnia cześć sagi, bo w końcu padłabym z wycieńczenia, ale nie mogłam odłożyć książki. Całe szczęście cała saga leżała na półce i czekała na mnie, bo chyba zmuszona byłabym włamać się w nocy do biblioteki. Bardzo...

Na półkach: , , , ,

Trzecia część i trzeci raz z radością, niepokojem , smutkiem, zaskoczeniem poznawałam losy Hannah, ludzi ze społeczności amiszów i ludzi spoza ich społeczności.

Ta część to dla mnie ukazanie przede wszystkim mocy prawdziwej miłości, która pomimo wielu cierpień, kłamstw, zawirowań potrafi triumfować i mocy prawdziwego przebaczenia, które koi duszę i nie zatruwa...

• 2014
  • 2015