Gdy budzi się dusza

Okładka książki Gdy budzi się dusza Cindy Woodsmall
Okładka książki Gdy budzi się dusza
Cindy Woodsmall Wydawnictwo: WAM Cykl: Hannah Lapp (tom 3) Seria: Labirynty. Kolekcja prozy literatura piękna
Hannah Lapp (tom 3)
Labirynty. Kolekcja prozy
When the Soul Mends
WAM
2014-03-30
2014-03-30
Maria Zawadzka-Strączek
Amisze saga rodzina beletrystyka chrześcijańska powieść religijna powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie romans romanse romans chrześcijański

Ostatnia część szkoda... Opowieść o amiszach bardzo ciekawa. Zamknięta społeczność ale wspierająca się i bezpieczna dla wyznawców. Nam nieamiszom wydaje się dziwna ale to przecież również życie. Dlaczego możemy myśleć, że pogoń za kasą i technologiczne bóstwa czynią nas lepszymi. Im w trudnych chwilach pomaga wiara jak autopilot. Nam czasami tego brak. Czy przez to mamy lepsze życie? Jak trudno czasami pisać dla siebie dobry scenariusz. Książka skłania do przemyśleń i bardzo polecam.

Piękna książka o życiu,można się przenieść w inny świat.

Piękna książka o życiu,można się przenieść w inny świat.

Nie wiem po co autorka pisala az trzy tomy tej powiesci, wszystko z powodzeniem moznaby zmiescic w jednym. Historia jest rozwlekla, 1/3 ksiazki to roztrzasanie uczuc kazdego bohatera, 1/3 to bezsensowne dialogi, niby flirt, niby to ma byc zabawne, tylko 1/3 tej ksiazki to jest faktycznie opis tej historii. Poza tym, jest to przebrzydle romansidlo.

"Wybierz rzeczywistość, Sarah. To jedyne miejsce, w którym sensu nabierają siła i wiara."

Słabsza niż poprzednie, momentami nudnawa ale i tak godna przeczytania- polecam gorąco całość cyklu

Zarwałam noc przy tej książce przeniosłam się w świat Amiszów do Pensylwanii to ostatnia część losów Hannah Lapp opowiadających o jej rozterkach sercowych, trudnych wyborach życiowych, bardzo mądra, wspaniała i intrygująca książka jak poprzednia część. Z zapałem czytałam, wciąga bez reszty, dobra fabuła,,,,a trzyma w świetnym napięciu.
Mnie chwyciła za serce,,,poszukam w bibliotece pierwszej części i na pewno będzie też interesująca lektura.

Mnie chwyciła za serce,,,poszukam w...

1972

Za mną już niestety ostatnia część z przepięknej trylogii o życiu młodej amiszki Hannah.
Śledziłam jej losy z zapartym tchem i teraz mi trochę żal ,że historia ta się już skończyła,bo Hannah to bardzo silna i mądra kobieta,która w swoim krótkim życiu przeszła wiele ,a mimo to potrafiła się podźwignąć i zawalczyć o to co dla niej było najważniejsze.
Książka jest na prawdę rewelacyjna,napisana w lekkim stylu ,wprowadzająca spokój i dająca nadzieję na lepsze jutro,gdy tylko potrafimy wybaczyć ,kochać i żyć zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Książka jest na prawdę...

Niestety ostatnia część trylogii o młodej amiszce najmniej mi się spodobała. Głównie przez zakończenie, które kompletnie mi nie przypadło do gustu... aczkolwiek wydaje mi się, że w realnym życiu bardzo prawdopodobne jest, ze właśnie tak by potoczyły się jej losy. Największym plusem serii jest to, ze przybliża mało znane zwyczaje amiszów.

Bardzo mi się podobała. Nie czytałam poprzednich części. Dość rzadko mi się zdarza, bym nie czytając poprzednich części sięgnęła po ostatnią z nich. W tym przypadku nie ma takiej potrzeby. Nie jest to temat (życie amiszów),który mnie interesuje na tyle, bym sięgnęła po poprzednie części. W tej ostatniej wszystko jest tak wyjaśnione, że nie czuję iż mi czegoś brak ;) Zainteresował mnie związek Hannah i Paula w końcu jest tym głównym. Jednak najbardziej podobała mi się relacja Hannah- Martin. Uważam, że mało jest mężczyzn, którzy w sytuacji w jakiej się znalazł zachował się tak dojrzale. Chodzi mi o kulminacyjną rozmowę, która zakończyła ich związek.
Ogólnie podobało mi się przedstawienie pozostałych postaci powieści. Mimo iż nie są na pierwszym miejscu, opowiedziane są na tyle iż nie czuję większego niedosytu. Owszem, zastanawiam się kiedy nadejdzie czas, gdy ojciec Hannah w końcu wpuści ją do swojego domu... Podejrzewam, że dużo się zmieni kiedy Hannah urodzi dziecko ;) Zazwyczaj takie sytuacje łączą aniżeli miałyby dzielić ;)
Ogólnie uważam że ta pozycja jest warta przeczytania.

Książka godna uwagi.Polecam.

Książka godna uwagi.Polecam.