Władcy Polski. Od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy Polacy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Carta Blanca
978-83-7705-072-9
królowie Polski
historyczna
Jusia

Poczet władców, synteza dziejów Polski na przestrzeni X?XVIII w. Album prezentuje sylwetki wszystkich książąt i królów, w tym seniorów z okresu rozbicia dzielnicowego, którzy sprawowali władzę na ziemiach polskich od chrztu w 966 r. do III rozbioru w 1795 r. Biogramy przedstawiają władców w ujęciu chronologicznym i opisują najważniejsze wydarzenia z ich życia oraz lat panowania. Najważniejsze...

Biogramy przedstawiają władców w ujęciu chronologicznym i opisują najważniejsze wydarzenia z ich życia oraz lat panowania. Najważniejsze fakty z życia władców wybitnych i pozornie niczym się niewyróżniających, monarchowie o silnej osobowości i słabym charakterze, kontrowersyjne decyzje, burzliwe dzieje dynastii, zażarta walka o władzę, a wszystko to na tle historii Polski.
Dużym atutem publikacji jest bogata szata graficzna ? zdjęcia oraz rysunki, a także zamieszczone na końcu drzewa genealogiczne i indeks osób. Albumy z serii ?Wielcy Polacy? łączą w sobie prostotę i przystępność leksykonu oraz walory biografii: postacie przedstawione są w porządku chronologicznym, według roku urodzenia, a biogramy i opisy dzieł wzbogacono barwnymi anegdotami, licznymi ciekawostkami z życia i zdjęciami. Dzięki temu Czytelnik dostaje żywy, barwny i realistyczny obraz życia wybitnych twórców, władców i dowódców.
Książki będą świetną pomocą dydaktyczną dla nauczycieli oraz uczniów gimnazjów i szkół średnich, przydadzą się również wszystkim tym, którzy chcą poznać bądź uporządkować fakty z życia i twórczości artystów na przestrzeni wieków.

źródło opisu: Wydawnictwo Carta Blanca, 2011

Ann Blacksmith | 2016-04-26