Simisola

Wydawnictwo: Rebis
Simisola
83-7120-289-5
allison

W mieście Kingsmarkham znika nagle czarnoskóra córka lekarza, Melanie. Według rodziców nie miała żadnych życiowych problemów; co prawda ostatnio zerwała ze swoim chłopakiem, ale nigdy wcześniej nie musieli się o nią martwić (...). Sprawą zaginięcia dziewczyny zajmuje się inspektor Wexford. Śledztwo to będzie nie tylko sprawdzianem jego umiejętności dedukcyjnych, ale także jego podstawowych wartości i uprzedzeń.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.rebis.pl

allison | 2011-04-29

Bardzo dobry kryminał, z problemami rasizmu we współczesnych Niemczech - najpierw w tle, potem na planie głównym. Podjęta przez autorkę kwestia skłania do bardzo smutnej refleksji - w cywilizowanej Europie końca XX wieku wciąż kwitnie niewolnictwo. Jest to jednak temat bardzo niewygodny, bo psuje wizerunek nowoczesnego, wykształconego i wysoko rozwiniętego społeczeństwa.

Anksunamun | 2016-07-05
Przeczytana: sierpień 2011