Simisola

Okładka książki Simisola
Ruth Rendell Wydawnictwo: Rebis Cykl: Inspector Wexford (tom 16) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Inspector Wexford (tom 16)
Simisola
Rebis
Data 1. wydania:
Piotr Kuś
kryminał detektyw Murzynka rasizm Niemcy morderstwo współczesne niewolnictwo Powieść angielska -- 20 w.

więcej Więcej

Bardzo dobry kryminał, z problemami rasizmu we współczesnych Niemczech - najpierw w tle, potem na planie głównym. Podjęta przez autorkę kwestia skłania do bardzo smutnej refleksji - w cywilizowanej Europie końca XX wieku wciąż kwitnie niewolnictwo. Jest to jednak temat bardzo niewygodny, bo psuje wizerunek nowoczesnego, wykształconego i wysoko rozwiniętego społeczeństwa.

• Przeczytane przed 2011
  • Kryminał współczesny - Europa: państwa anglojęzyczne