Katherine Paterson

Amerykańska pisarka urodzona w Chinach. Jej ojciec był dyrektorem w Sutton w szkole dla dziewcząt i podróżował po Chinach w ramach wykonywania swoich obowiązków misyjnych. Rodzina Womeldorf mieszkał w... Amerykańska pisarka urodzona w Chinach.
Jej ojciec był dyrektorem w Sutton w szkole dla dziewcząt i podróżował po Chinach w ramach wykonywania swoich obowiązków misyjnych. Rodzina Womeldorf mieszkał w chińskiej dzielnicy. Gdy Katherine miał pięć lat, rodzina została zmuszona do opuszczenia Chin podczas japońskiej inwazji w 1937 roku i przeniosła się do Richmond w stanie Wirginia. Krótko potem znów wrócili, tym razem do Szanghaju. W 1940 roku rodzina została zmuszona do ucieczki ponownie, tym razem do Karoliny Północnej.

Czterema ze swoich książek opublikowanych w latach 1975-1980 zdobyła dwa medale Newbery'ego i dwa National Book Award. Za "trwały wkład do literatury dziecięcej" zdobyła Biennale Hans Christian Andersen Award oraz Astrid Lindgren Memorial Award. Swedish Arts Council w 2006 roku przyznała jej największą nagroda pieniężna w literaturze dziecięcej.

źródło opisu: wikipedia

źródło zdjęcia: wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Most do Terabithii
Most do Terabithii
Katherine Paterson

7,49 (1873 ocen i 203 opinii)
Most do Terabithii
Terabithia to sekretna kraina, do której można dostać się jedynie za pomocą zaczarowanej liny zawieszonej dawno temu na drzewie rosnącym na brzegu rzeki. Władcami tej twierdzy w środku lasu są Jess i...
czytelników: 3824 | opinie: 203 | ocena: 7,49 (1873 głosy) | inne wydania: 4
Wspaniała Gilly
Wspaniała Gilly
Katherine Paterson

6,53 (122 ocen i 19 opinii)
Wspaniała Gilly
Powieść Katherine Paterson (autorki "Mostu do Terabithii"), na podstawie której powstał film z Sophie Nélisse ("Złodziejka książek"), Kathy Bates i Glenn Close w rolach głównyc...
czytelników: 257 | opinie: 19 | ocena: 6,53 (122 głosy) | inne wydania: 3

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (1)

Przeczytaj także

2
2620
1401
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (13)

Czytelnicy (2620)

Cytaty tego autora (6)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd