Eric Carle

Amerykanin, Eric Carle to dziś instytucja: malarz, ilustrator, twórca muzeum ilustracji książki dziecięcej. Na książeczkach jego autorstwa (których sprzedano 88 milionów) wychowały się całe pokolenia.... Amerykanin, Eric Carle to dziś instytucja: malarz, ilustrator, twórca muzeum ilustracji książki dziecięcej. Na książeczkach jego autorstwa (których sprzedano 88 milionów) wychowały się całe pokolenia. Rozpoznawalne na całym świecie, charakterystyczne ilustracje, wykonane techniką kolażu, stały się jedyną w swoim rodzaju marką, za którą kryją się wysokie wartości artystyczne, dobra zabawa i edukacja. Eric Carlepokrywa skrawki papieru farbami akrylowymi – czasem używając szerokiego pędzla, czasem wąskiego, a czasem po prostu palców, gąbki lub innych narzędzi pozwalających uzyskać pożądaną teksturę. Następnie wycina i składa w piękne, kolorowe obrazy. Wiele z jego książek ma wycinanki, mrugające światełka, a nawet wydaje dźwięki.
Tematem historii jest zwykle natura, a książki Carle'a są nie tylko ciekawe i zabawne, ale pozwalają się czytelnikowi nauczyć czegoś nowego o otaczającym świecie. W swoich ilustrowanych opowieściach Carle porusza nie tylko uczucia dzieci, ale także ich ciekawość świata i kreatywność, a także stymuluje ich rozwój intelektualny. To właśnie dlatego jego książki odniosły taki sukces.Najbardziej znana książka Erica Carle, to wydana również i w Polsce przed kilku laty, a obecnie wznowiona przez Tatarak “BARDZO GŁODNA GĄSIENICA”, unikalna pozycja dla najmłodszych, przetłumaczona na 47 języków i sprzedana w 29 milionach egzemplarzy.

źródło opisu: tatarak.com

źródło zdjęcia: encoreatlanta.com

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Bardzo głodna gąsienica
Bardzo głodna gąsienica
Eric Carle

8,1 (165 ocen i 39 opinii)
Bardzo głodna gąsienica
Autor:
Żarłoczna, zielona gąsienica przemierza świat w poszukiwaniu smacznych kąsków. Podjada listki i owoce, ale nie gardzi również ciastkiem czy kiszonym ogórkiem. Nawet największy niejadek, towarzysząc je...
czytelników: 344 | opinie: 39 | ocena: 8,1 (165 głosów) | inne wydania: 2
Biedronka
Biedronka
Eric Carle

6,77 (13 ocen i 2 opinii)
Biedronka
Autor:
Oto pełna humoru opowiastka o uprzejmości. Jej bohaterka, zadziorna biedronka, za nic ma dobre maniery. Pewnego ranka wyrusza w daleką podróż. Spotyka po drodze wiele zwierząt małych i dużych. Towarzy...
czytelników: 36 | opinie: 2 | ocena: 6,77 (13 głosów) | inne wydania: 1
Czy chcesz być moim przyjacielem?
Czy chcesz być moim przyjacielem?
Eric Carle

7,7 (33 ocen i 8 opinii)
Czy chcesz być moim przyjacielem?
Autor:
Kolejna książka Erica Carle, autora bestselerowej "Bardzo głodnej gąsienicy". Szara myszka szuka przyjaciół; szuka ich wśród napotkanych zwierząt, a prowadzi ją zielona dróżka, na końcu której czeka -...
czytelników: 81 | opinie: 8 | ocena: 7,7 (33 głosy)
Konik morski
Konik morski
Eric Carle

8,17 (6 ocen i 0 opinii)
Konik morski
Autor:
Czy wiecie, że niektóre ryby opiekują się swoimi dziećmi? Karmią je i chronią tak samo jak Wasi rodzice karmią i chronią Was. Ta książka opowiada właśnie o rybich rodzicach. A dokładniej - o tatusiach...
czytelników: 30 | opinie: 0 | ocena: 8,17 (6 głosów)
Miś Patrzy
Miś Patrzy
Eric Carle

7,17 (6 ocen i 1 opinii)
Miś Patrzy
Autor:
Utrzymana w konwencji rytmicznej wyliczanki książka autorstwa Bill'a Martin'a i Erica Carle. Obserwujemy świat wraz z barwnymi zwierzakami, przy okazji aktywnie ucząc się kolorów.
czytelników: 17 | opinie: 1 | ocena: 7,17 (6 głosów) | inne wydania: 1
Miś słucha!
Miś słucha!
Eric Carle, Bill Martin Jr.

6,5 (2 ocen i 0 opinii)
Miś słucha!
Misie są wspaniałe. Nasz Miś Brunatny patrzył na świat, a Miś Polarny słucha. Świat jest pełen dźwięków, niektóre słyszymy zawsze, inne? No cóż, niektóre są tak oczywiste, że przestajemy je słyszeć.
czytelników: 8 | opinie: 0 | ocena: 6,5 (2 głosy)
Moja pierwsza książka o kolorach
Moja pierwsza książka o kolorach
Eric Carle

8,33 (9 ocen i 1 opinii)
Moja pierwsza książka o kolorach
Autor:
Kolorowa przygoda dla najmłodszych w inteligentny i zabawny sposób oswaja dzieci z pojęciem kolorów.
czytelników: 41 | opinie: 1 | ocena: 8,33 (9 głosów)
Moja pierwsza książka o liczbach
Moja pierwsza książka o liczbach
Eric Carle

6,2 (5 ocen i 0 opinii)
Moja pierwsza książka o liczbach
Autor:
Matematyczna łamigłówka dla najmłodszych w inteligentny i zabawny sposób oswaja dzieci z pojęciem liczb. Liczenie może być proste, a do tego takie smaczne!
czytelników: 23 | opinie: 0 | ocena: 6,2 (5 głosów)
Od stóp do głów
Od stóp do głów
Eric Carle

8,37 (19 ocen i 4 opinii)
Od stóp do głów
Autor:
Tym razem Eric Carle zaprasza dzieci do wspólnej gimnastyki. Dołączcie do tupiących, kopiących, skaczących i wyginających się zwierzaków. Sprawdźcie, jak wiele rzeczy potraficie zrobić!
czytelników: 75 | opinie: 4 | ocena: 8,37 (19 głosów)
Pajączek
Pajączek
Eric Carle

8,54 (26 ocen i 8 opinii)
Pajączek
Autor:
Książka autora kultowej “Bardzo głodnej gąsienicy”. Podpatrując zwyczaje pewnego bardzo zajętego Pajączka maluchy mają okazję dowiedzieć się też czegoś więcej o otaczającym je świecie. Doskonała do ws...
czytelników: 59 | opinie: 8 | ocena: 8,54 (26 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

11
280
258
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (8)

Czytelnicy (280)

Powiązane treści
Ojcowie czytają

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca zapytałyśmy naszych kolegów z pracy o to, co czytają swoim dzieciom. Zapraszamy do lektury! A wszystkim ojcom składamy najserdeczniejsze życzenia!


więcej
Zobaczcie niezwykłe ilustracje Erica Carle'a

Spośród wielu książek ilustrowanych dla dzieci te wyróżniają się techniką wykonania i żywą kolorystyką. Poza tym mają otwory i zróżnicowane szerokości stron stymulujące rozwój sensoryczny dzieci. Ich autor, uwielbiany przez dzieci i dorosłych, Eric Carle, będzie wkrótce świętować pięćdziesięciolecie pracy ilustratorskiej i zapowiada, że jeszcze długo nie przestanie rysować.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd