Moja pierwsza książka o liczbach

Okładka książki Moja pierwsza książka o liczbach Eric Carle
Okładka książki Moja pierwsza książka o liczbach
Eric Carle Wydawnictwo: Tatarak Seria: Moja pierwsza książka interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
22 str. 22 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Moja pierwsza książka
My Very First Book of Numbers
Tatarak
2020-01-01
2020-01-01
22 min.

"Moja pierwsza książka o liczbach" to świetna pomoc dydaktyczna do nauki liczenia w zakresie do 10 poprzez zabawę.

To niewielkich rozmiarów, aktywizująca książeczka kartonowa autorstwa znanego Erica Carle. Jej konstrukcja dzieli książkę na dwie części - górną i dolną, a ich kartki można niezależnie i swobodnie przewracać.

Zabawa polega na dopasowaniu ilości elementów do odpowiedniej cyfry. Mamy tutaj zapis liczby w formie wyrazu i nazwę owocu, ilustracje owoców w różnych ilościach oraz zapis graficzny liczby, czyli cyfrę i odpowiadającą jej ilość czarnych kwadratów pod nią. Dziecko poznaje świat liczb wielowymiarowo: przelicza elementy, określa ich ilość, poznaje zapis liczby w formie cyfry oraz w formie wyrazu.

Zabawa polega na dopasowaniu ilości elementów do...

Ciekawa książka, która spodoba się dzieciom, które poznają liczby. Mamy tu dwudzielną książkę, na górze jest strona z liczbą i kwadracikami, na dole połówka z namalowanymi owocami. Dziecko może uczyć się liczb/liczenia przez dopasowywanie góry z dołem. Mój dwuipółlatek polubił tę książkę.

Znacie książki Erica Carle'a? Na pewno znacie! 😀 O ile "Bardzo głodną gąsienicę"🐛 czy "Biedronkę"🐞 zna niemal każdy z Was, o tyle "Moją pierwszą książkę o liczbach" - mam wrażenie - mało kto. A to naprawdę wartościowa pozycja!

Książeczka oparta jest na tym samym koncepcie, co "Moja pierwsza książka o kolorach", o której pisałam w jednym z pierwszych postów na naszym profilu. 😊
A mianowicie: kartki podzielone są na pół. Na górze znajduje się cyfra/liczba i odpowiadająca jej liczba czarnych kwadracików. Natomiast na dole widzimy określoną liczbę owoców danego gatunku. Mały czytelnik ma za zadanie prawidłowo dopasować górną i dolną część strony.

Bardzo ciekawa jest tu szata graficzna. Owoce wyglądają jakby były namalowane farbami. Albo może bardziej jakby kształty były wycięte nożyczkami... Trochę przypomina mi to też metodę kolażu.

Książka ma mały format i jest bardzo solidnie wykonana. Kartki są naprawdę grube. 👏

Taka koncepcja, jaką Eric Carle zastosowal w serii "Moja pierwsza książka o...", to świetny sposób na naukę. Bo czy może być coś lepszego, bardziej efektywnego i ciekawszego dla dzieci niż nauka przez zabawę? U nas już samo przerzucanie tych przeciętych na pół kartek jest bardzo interesujące i sprawia mnóstwo frajdy! A niedługo zaczniemy wykorzystywać i tę edukacyjną funkcję książki. 📚😊

• Matyldzia
  • Książeczki Zuziaczka
  • Chcę dla dzieci
  • Literatura (studia)
  • Dzieciństwo W.

Dodaj cytat z książki Moja pierwsza książka o liczbach