Grzegorz Ślak

Wielki miłośnik żużla i piłki nożnej. W roku 2004 i 2005 doprowadził klub żużlowy Unia Tarnów do pierwszych w jego historii tytułów Drużynowego Mistrza POlski na Żużlu. W tym czasie w Indywidualnych M... Wielki miłośnik żużla i piłki nożnej. W roku 2004 i 2005 doprowadził klub żużlowy Unia Tarnów do pierwszych w jego historii tytułów Drużynowego Mistrza POlski na Żużlu. W tym czasie w Indywidualnych Mistrzostwach Polski zawodnicy tego klubu zajęli trzy pierwsze miejsca na podium, co zdarzyło się drugi raz w całej historii tych zawodów. Od lat blisko związany z najlepszym polskim żużlowcem Tomaszem Gollobem.

W roku 2008 na podstawie udzielonego pełnomocnictwa przeprowadził transakcję kapitałową polegającą na przejęciu kontrolnego pakietu akcji klubu piłkarskiego Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. w wyniku czego klub ten zmienił nazwę na Polonia Warszawa i siedzibę na miasto Warszawa. Była to pierwsza i jak dotychczas jedyna tego rodzaju transakcja na najwyższym szczeblu rozgrywek piłki nożnej.

Karierę zawodową rozpoczynał od bankowości.

Po zakończeniu działalności związanej z bankowością korporacyjną został Prezesem ds. finansowych giełdowej spółki "Huta Ferrum" S.A gdzie był autorem restrukturyzacji finansowej i strukturalnej przedsiębiorstwa.

Jako Prezes Zarządu Rafinerii Trzebina "wybudował" pierwszą w Polsce instalację do produkcji estrów metylowych oraz gliceryny farmaceutycznej, stając się tym samym "pionierem polskich biopaliw", w tym samym przedsiębiorstwie jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej "wybudował" instalację hydrorafinacji oczyszczonej parafiny na licencji jednej z największych firm na świecie. Pozwoliło to na wykonanie produktów powstałych z przerobu ropy naftowej (parafiny) m.in. w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym.

W roku 2006 zarzucono mu dokonanie uszczupleń w zakresie podatku akcyzowego w kierowanej przez niego Rafinerii na rekordową i niespotykaną wcześniej kwotę 760 mln zł. Po dwóch latach organy podatkowe uznały prawidłowość wszystkich rozliczeń, przyznając jednocześnie rację w zakresie stosowanej przez niego stawki podatkowej.

Jako Prezes giełdowej spółki Skotan S.A., doprowadził do jednego z największych wzrostów ceny akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Będąc Prezesem Zarządu Bioeton S.A. przeprowadził jedną z pierwszych inwestycji kapitałowych polegającą na przejęciu kontroli nad niemiecką formą z branży energii odnawialnej.

Autor publikacji pt. "Perspektywy rozwoju rynku biodiesla w Polsce i na świecie".

źródło opisu: okładka

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Gollob mistrzem świata. Historia prawdziwa
Gollob mistrzem świata. Historia prawdziwa
Grzegorz Ślak

5,83 (46 ocen i 11 opinii)
Gollob mistrzem świata. Historia prawdziwa
Biografia najlepszego polskiego żużlowca ostatnich lat i Mistrza Świata 2010 roku. Autor w sposób bardzo obrazowy opowiada o szczegółach bogatej kariery Tomasza Golloba uwzględniając zarówno te szczęś...
czytelników: 65 | opinie: 11 | ocena: 5,83 (46 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
55
9
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (55)

zgłoś błąd zgłoś błąd