Gollob mistrzem świata. Historia prawdziwa

Wydawnictwo: Whitered
978-83-931952-0-6
żużel, biografia, życie
Agnieszka

Biografia najlepszego polskiego żużlowca ostatnich lat i Mistrza Świata 2010 roku. Autor w sposób bardzo obrazowy opowiada o szczegółach bogatej kariery Tomasza Golloba uwzględniając zarówno te szczęśliwe, jak i te najbardziej dramatyczne chwile.

źródło okładki: sendsport.pl

Małolata | 2014-08-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: czerwiec 2014

Właśnie, dlaczego dopiero teraz? Dlaczego za tę książkę wzięłam się dopiero teraz, prawie 4 lata po zdobyciu przez Golloba mistrzostwa świata? Nie wiem.
Jednak szczerze, zawiodłam się trochę na niej. Ok, sporo się dowiedziałam o czasach w jego karierze, których nie mam prawa pamiętać. Ale coś nowego o tym, co widziałam na własne oczy? Nic.
Do tego wydaje mi się, że pan Ślak umiejętności literackie ma dosyć średnie, jak nie słabe. Za dużo tych wtrąceń i przechwałek "Znam się z tym", "Koleguję się z tamtym", "Robiłem to i to, tu i tam".

Jednak jest pewien pozytyw. Uśmiech, jaki pojawił się u mnie na ustach, gdy wspominano np. pamiętne GP w Toruniu. Wspomnienia wróciły i bardzo poprawiły mi humor.

Dunkely | 2014-06-18
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Tomasz Gollob jest niewątpliwie najbardziej utytułowanym polskim żużlowcem ostatnich lat. Jestem jego ogromną fanką i bezustannie podziwiam jego ciężko wypracowany styl jazdy, brawurowe akcje, postawę na motocyklu i znajomość sprzętu. Cieszę się, że pojawiła się na rynku taka książka, która poniekąd spełnia swoje zadanie, jakim jest "usprawiedliwienie" tak późnego czasu zdobycia mistrzostwa przez Tomasza Golloba. Można się z niej naprawdę wiele dowiedzieć o Tomaszu, a także jego życiowych zakrętach, których było naprawdę sporo. Niemniej jednak książka ta jest może nieco zbyt stronnicza, zbyt usprawiedliwiająca pewne życiowe wybory Golloba. Trochę za dużo jest w niej też osobistych poglądów autora, dotyczących sportu żużlowego. Cieszy mnie jednak spora ilość zdjęć, która pomaga poukładać sobie w głowie przebieg kariery tego wyjątkowego człowieka - mistrza świata na żużlu.

Mateusz | 2015-04-07

Jestem fanem Tomasza Golloba, dziękuję Grzegorzowi Ślakowi, że finansował sprowadzenie żużlowca do Tarnowa, ale widać, że biznes idzie temu Panu lepiej od pisania.

Grzegorz | 2015-04-06

Gdyby nie fakt ze polowa ksiazki to zdjecia , oraz ze ksiazka firmowana nazwiskiem polskiego mistrza świata Tomasza Golloba posiada błędy ortograficzne w nazwiskach innych zużlowców bylaby dobra okazja do spedzenia swojego wolnego czasu czytajac te lekture

seba_t | 2013-11-06
Przeczytana: grudzień 2010

Obowiązkowa lektura każdego kibica żużla. Autor, mimo że subiektywny, ujawnia wielu interesujących faktów z życia Golloba.

Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sport
Przeczytana: 01 maja 2011

Dla każdego fana Tomka Golloba pozycja obowiązkowa. Grzegorz Ślak odsłania kulisy złotego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu, a także całą 20 letnią drogę do tego sukcesu.

Łukasz Czechowski | 2013-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Da się czytać, o niektórych rzeczach nie wiedziałem, mimo że trochę w żużlu siedzę. Za dużo przechwalania jednak, za dużo gloryfikowania Golloba.

Agnieszka | 2011-03-05
Przeczytana: 03 marca 2011

Nawet subiektywna relacja z życia zawodowego i troszkę prywatnego wielkiego sportowca pozwala myśleć, że jest normalnym człowiekiem jak my;)

Mateusz | 2015-05-24
Na półkach: Żużel, Posiadam, Przeczytane

Mocno średnia książka.Rasowy fan nie wiele ciekawostek z niej wyniesie.Jedyny plus,że to kolejna pozycja do kolekcji.

Morgana1976 | 2012-11-06

2010