Sandra Elisabeth Roelofs

Ukończyła Instytut Języków Obcych w Brukseli, naukę kontynuowała w Międzynarodowym Instytucie Praw Człowieka w Strasburgu, gdzie w 1993 poznała Micheila Saakaszwilego. Po wyjeździe do USA w tym samym... Ukończyła Instytut Języków Obcych w Brukseli, naukę kontynuowała w Międzynarodowym Instytucie Praw Człowieka w Strasburgu, gdzie w 1993 poznała Micheila Saakaszwilego. Po wyjeździe do USA w tym samym roku wykładała na Columbia University w Nowym Jorku, pracowała również w jednej z firm holenderskich.

W 1996 przyjechała wraz z mężem do Gruzji, gdzie zaangażowała się w działalność Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Pracowała również w konsulacie Królestwa Niderlandów w Tbilisi.

Od 1999 do 2003 wykładała na Uniwersytecie Państwowym w Tbilisi, gdzie pracowała również nad doktoratem na temat języka francuskiego w Belgii.

Oprócz języka niderlandzkiego mówi płynnie w językach angielskim, francuskim i niemieckim, zna język rosyjski i gruziński, opanowała także podstawy języka megrelskiego. W 2005 opublikowała autobiograficzną książkę The Story of an Idealist.

Jako pierwsza dama zaangażowana jest w działalność charytatywną: w 1998 założyła fundację SOCO, która zajmuje się pomocą rodzinom wielodzietnym i żyjącym poniżej granicy ubóstwa.

W styczniu 2008 została oficjalnie obywatelką Gruzji, od tego czasu legitymuje się podwójnym obywatelstwem. Wraz z mężem ma dwóch synów: Eduarda i Nikoloza.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sandra_Roelofs

źródło zdjęcia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sandra_Roelofs

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Historia Idealistki. Pierwsza Dama Gruzji
Historia Idealistki. Pierwsza Dama Gruzji
Sandra Elisabeth Roelofs

5,33 (6 ocen i 2 opinii)
Historia Idealistki. Pierwsza Dama Gruzji
Książka ta to porywająca historia młodej kobiety, która w 1992 roku po raz pierwszy w życiu udała się w podróż do Gruzji. Później w Instytucie Praw Człowieka w Strasburgu poznała swojego przyszłego mę...
czytelników: 23 | opinie: 2 | ocena: 5,33 (6 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
7
16
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (7)

zgłoś błąd zgłoś błąd