Paul Rusesabagina

Rwandyjski dyrektor hoteli, znany ze swojej roli w ratowaniu życia ludzi w czasie ludobójstwa w Rwandzie, w młodości wyznawca kościoła adwentystów dnia siódmego, obecnie niepraktykujący. Kształcił si... Rwandyjski dyrektor hoteli, znany ze swojej roli w ratowaniu życia ludzi w czasie ludobójstwa w Rwandzie, w młodości wyznawca kościoła adwentystów dnia siódmego, obecnie niepraktykujący.

Kształcił się w zawodzie hotelarza w Utalii College w Nairobi (Kenia), odbył staż w Szwajcarii. Był zastępcą kierownika i kierownikiem Hotelu des Mille Collines, a później kierownikiem Hotelu Diplomat, oba w Kigali. Podczas masowych mordów dokonywanych na plemieniu Tutsi w 1994 w Rwandzie przejął zarząd nad hotelem Mille Collines, gdzie udało mu się uchronić 1268 ludzi przed pewną śmiercią z rąk Interahamwe (milicji plemienia Hutu). Sam pochodzi z mieszanej rodziny (ojciec Hutu, matka Tutsi), ma żonę z plemienia Tutsi.

W 2000 Paul Rusesabagina dostał nagrodę Immortal Chaplains Prize for Humanity, w listopadzie 2005 został odznaczony amerykańskim Prezydenckim Medalem Wolności.

Film Hotel Ruanda (2004) bazuje w dużej mierze na historii Rusesabaginy; jego postać odtwarzał Don Cheadle, który za tę rolę został nominowany do Oscara.

źródło opisu: pl.wikipedia.org

źródło zdjęcia: pl.wikipedia.org

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Zwykły człowiek
Zwykły człowiek
Paul Rusesabagina

7,44 (52 ocen i 7 opinii)
Zwykły człowiek
Paul Rusesabagina był zwykłym człowiekiem - spokojnym kierownikiem pewnego eleganckiego hotelu w Ruandzie. 6 kwietnia 1994 roku, tłum z maczetami w rękach zamienił się w motłoch bezwzględnych mordercó...
czytelników: 111 | opinie: 7 | ocena: 7,44 (52 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
65
54
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (65)

zgłoś błąd zgłoś błąd