Alex Garland

(Alexander Medawar "Alex" Garland)

Brytyjski pisarz i scenarzysta. Garland urodził się w Londynie jako syn psychoanalityczki Caroline (z domu Medawar) i rysownika (komisy o tematyce politycznej) Nicholasa Garlanda. Jego dziadkami ze s... Brytyjski pisarz i scenarzysta.
Garland urodził się w Londynie jako syn psychoanalityczki Caroline (z domu Medawar) i rysownika (komisy o tematyce politycznej) Nicholasa Garlanda. Jego dziadkami ze strony matki byli zoolog Peter Medawar i pisarka Jean Medawar. Garland uczył się w prywatnej University College School, w Hampstead w Londynie oraz studiował historię sztuki na University of Manchester.
Jego pierwsza powieść "The Beach" (Niebiańska plaża) została opublikowana w 1996r. i przedstawiała jego doświadczenia jako backpacker (turysta pieszy wędrujący z plecakiem). Powieść szybko zyskała status kultowej i została zekranizowana przez Danny'ego Boyle'a z Leonardo DiCaprio w roli głównej. "The Tesseract" (Krzyżościan) jego druga powieść została opublikowana w 1998. Ona również została zekranizowana z Jonathanem Rhys Meyersem w roli głównej. W 2002r. napisała scenariusz do filmu Danny'ego Boyle'a "28 Days Later" (28 dni później), w którym zagrał Cillian Murphy. Kolejna powieść "The Coma" (2004) została zilustrowana drzeworytami jego ojca.
W 2005r. napisał scenariusz do filmowej adaptacji "Halo" (dostał za to $1,000,000), który został poprawiony przez D. B. Weiss i Josh Olson w 2006, zaś w 2008 r. poinformowano, że jest wciąż w trakcie pisania. W 2007r. napisał scenariusz do filmu "Sunshine" drugiego filmu wspólnego z Danny;m Boylem (reżyser) i drugiego w którym gra Cillian Murphy. Garland pracował także jako executive producer przy "28 Weeks Later", sequelu filmu "28 Days Later". Jest współautorem gry wideo "Enslaved: Odyssey to the West" na PlayStation 3 i Xbox 360. Napisał scenariusz filmu "Never Let Me Go" na podstawie powieści Kazuo Ishiguro. Pisze scenariusz "Dredd", adaptacji "Judge Dredd" - serii komisowej z 2000r.

źródło opisu: tłumaczenie własne na podstawie Wikipedii

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Krzyżościan
Krzyżościan
Alex Garland

5,17 (18 ocen i 3 opinii)
Krzyżościan
Autor:
Nad Manilą zachodzi słońce . W opuszczonym hotelu w zakazanej części miasta Sean przygotowuje się do spotkania z gangsterem Donem Pepe.W pewnej chwili odkrywa plamy krwi na prześcieradle... Gdzieś w M...
czytelników: 35 | opinie: 3 | ocena: 5,17 (18 głosów)
Niebiańska plaża
Niebiańska plaża
Alex Garland

6,89 (502 ocen i 47 opinii)
Niebiańska plaża
Autor:
Bangkok pierwszy przystanek na wędrownym szlaku. Richard, spragniony przygód obieżyświat, zatrzymuje się na noc w podrzędnym pensjonacie. Spotyka tam pewnego Szkota, który w narkotycznym transie bredz...
czytelników: 1123 | opinie: 47 | ocena: 6,89 (502 głosy) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
653
473
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (653)

Cytaty tego autora (4)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
W drogę z plecakiem

Dla tych, którzy planują wędrówkę z plecakiem i sami nie wiedzą, dokąd zaprowadzi ich droga i dla tych, którzy od zawsze marzą o takiej wyprawie, ale jeszcze się nie zdecydowali jej urzeczywistnić – zestawienie książek o backpackerach. O tych, którzy rzucili wszystko i pojechali gdzieś za cały dobytek mając swój wypchany plecak. 


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd