Tadeusz Wroński

Polski skrzypek, pedagog. Tadeusz Wroński dokonał wielu nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych w Polsce i poza jej granicami. Brał udział w licznych programach radiowych i telewizyjnych. Między... Polski skrzypek, pedagog.

Tadeusz Wroński dokonał wielu nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych w Polsce i poza jej granicami. Brał udział w licznych programach radiowych i telewizyjnych. Między innymi, w 1989 roku był bohaterem cyklu 12 audycji Polskiego Radia “Profesorowie i ich uczniowie” zatytułowanych “Dynastia profesora Wrońskiego”, a także 3-odcinkowego cyklu radiowego pt. “Rozmowy z mistrzem”.

Jeszcze innym polem działalności T. Wrońskiego była praca wydawnicza. Jest autorem licznych wydawnictw skrzypcowych oraz książek dotyczących pedagogiki muzycznej.

Tadeusz Wroński prowadził kursy mistrzowskie i uczestniczył w pracach jury wielu konkursów skrzypcowych i lutniczych. Był jednym z organizatorów konkursów im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. W styczniu 1990 zorganizował własny konkurs pod nazwą “Konkurs Tadeusza Wrońskiego na skrzypce solo”. Konkurs ten przyciągnął blisko 30 młodych skrzypków z całej Polski i stał się początkiem nowego rozdziału w życiu zawodowym T. Wrońskiego. Sukces pierwszego konkursu zaowocował, bowiem, kolejnymi jego edycjami: w latach 1992 i 1995 – ogólnopolskimi, a od 1997 – międzynarodowymi. Do dziś Międzynarodowy Konkurs im. Tadeusza Wrońskiego na Skrzypce Solo jest jedyną tego typu imprezą na świecie.

źródło opisu: http://fundacjaskrzypce.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
O czym nie ma czasu mówić na lekcjach
O czym nie ma czasu mówić na lekcjach
Tadeusz Wroński

0 (0 ocen i 0 opinii)
O czym nie ma czasu mówić na lekcjach
"Gdy swego czasu temat tej pracy zrodził się w mojej głowie, a potem zaczął się rozrastać w mojej wyobraźni, ze zdumieniem stwierdziłem, że przecież na lekcjach nie mówimy prawie o niczym!&quo...
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Zagadnienia gry skrzypcowej
Zagadnienia gry skrzypcowej
Tadeusz Wroński

0 (0 ocen i 0 opinii)
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
1
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd